W związku z ogromnym zainteresowaniem półkoloniami żeglarskimi, które odbywać się będą w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach uruchamiamy zapisy na dodatkowy piąty turnus.

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tak jak w przypadku poprzednich zapisów, decyduje kolejność zgłoszeń.

W treści maila podajemy:

  • Imię i nazwisko dziecka
  • Datę urodzenia
  • Miejsce zamieszkania
  • Numer telefonu rodzica/opiekuna

Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 578 002 950.

Gmina Kolbudy dofinansuje wszystkich pięć turnusów, które od 8 lipca do 9 sierpnia (z wyjątkiem sobót i niedziel)  organizowane będą w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach. Koszt jaki poniosą uczestnicy wyniesie 250 złotych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą kwotę 200 złotych.  Oferta adresowana jest do dzieci w wieku od 7 do 15 lat zamieszkałych na terenie Gminy Kolbudy. Na każdym z pięciu turnusów przewidziano po 50 miejsc.

Elektroniczne zapisy na półkolonie uruchomiono w środę 6 czerwca. Na pięciu turnusach wypoczywać będzie 250 młodych mieszkańców naszej gminy.

Pięć turnusów

Zajęcia w ramach półkolonii odbywać się będą w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach w terminach:

  • I turnus - od 8 do 12 lipca br. w godzinach 9:00-16.00
  • II turnus - od 15 do 19 lipca br. w godzinach 9:00-16.00
  • III turnus - od 22 do 26 lipca br. w godzinach 9:00-16.00
  • IV turnus - od 29 lipca br. do 2 sierpnia br. w godzinach 9:00-16:00
  • V turnus - 5 do 9 sierpnia br. w godzinach 9:00-16:00

Zajęcia na wodzie i na lądzie

W ramach każdego z pięciodniowych turnusów zajęcia zorganizowane zostaną w systemie rotacyjnym. Częściowo na wodzie, częściowo na lądzie. Oferta zajęć obejmuje: żeglarstwo, kajaki, rowery wodne, windsurfing. Młodzież uczestniczyć będzie w zajęciach typu team building oraz spędzać czas przy grach retro.

Organizator zapewnia uczestnikom  codzienny posiłek w postaci obiadu oraz stały dostęp do wody pitnej.

Przewidziano również alternatywną formę zajęć, na wypadek gdyby warunki pogodowe okazały się wyjątkowo niesprzyjające rekreacji nad akwenem wodnym. W takiej sytuacji młodzież spędzać będzie czas programując roboty Lego MindStorm, a także grając w gry planszowe, karciane typu MTG i fabularne. W zanadrzu są też zajęcia kreatywne, teatralne, muzyczne, mini Talent Show, jak również minisurvival.

Uczestnik zobowiązany będzie do uiszczenia opłaty za udział dziecka w półkoloniach w terminie 7 dni przed dniem rozpoczęcia zajęć.