W sobotę 22 czerwca wybierzemy się na kolejną „Wędrówkę wielopokoleniową”. Celem liczącej osiem kilometrów pieszej wyprawy będzie odnalezienie neolitycznej kopalni bursztynu, po której pozostał głęboki na kilkanaście metrów krater w ziemi.

Przemierzając Lasy Otomińskie poznamy wiele ciekawych zakamarków, w tym malownicze torfowiska i źródliska lokalnych potoków, a także neolityczną kopalnię bursztynu, która skrywa się w samym sercu Rezerwatu Bursztynowa Góra.

Miejsce zbiórki: Bąkowo, ul. Otomińska / Park Rekreacyjny
Link do mapy Google: https://goo.gl/maps/xGAzvJH5NgP2
Godzina zbiórki: 10:00
Czas trwania wędrówki: 4 godziny + ognisko

Organizator zapewnia: drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek, worki na śmieci oraz sprzątnięcie paleniska po ognisku. Kiełbaski, napoje, zakąski we własnym zakresie.

Prowadzący wędrówkę:
Krzysztof Kochanowicz, GR3miasto
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / tel. 502 778 115
https://rowery.trojmiasto.pl/grt/ 

„Wędrówki wielopokoleniowe” to aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Inicjatywa służyć ma przede wszystkim integracji mieszkańców w różnym wieku. Wydarzenie, organizowane przez Gminę Kolbudy, adresowane jest do wszystkich miłośników turystyki pieszej.  Zapraszamy zarówno najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców do wspólnych spacerów po najpiękniejszych okolicach naszego regionu. To znakomity sposób na rodzinne i aktywne spędzenie czasu w pięknych plenerach.