W imieniu Fundacji MI-RO-RO oraz koordynatorki projektu Kamili Chomicz zapraszamy na wędrówki i wycieczki rowerowe szlakami wybranymi i opisanymi przez mieszkańców Gminy Kolbudy! Spotkania odbędą się w terminie 29 czerwca oraz 13 lipca br.

 - W sobotę 29 czerwca o godz. 17.00 w Lisewcu odbędzie się spotkanie na którym zaprezentujemy wybrane trasy - informuje Kamila Chomicz. - Wcześniej o 16.00 uczestnicy mogą odwiedzić Kolisko, tam Marta Goździewska  przedstawi  swoje wspaniałe kozy. Na spotkaniu w świetlicy wiejskiej  sołtys Renata Sałek przybliży zebranym gościom historię parku, a Dobiesław Konieczny opowie o  Pręgowie oraz o swojej książce „Muszelka”,  w której wspomina tę miejscowość z czasów dzieciństwa. Ja  wyświetlę kilka filmików, które nagrałam z mieszkańcami Lisewca, Czapielska i Pręgowa.

Dodatkowo Panie: Anna Chomicz, Stanisława Wiliństwa, Katarzyna Formela i Krystyna Bichowska wystawią  rękodzieła i zbiory zioła. Wieczorem odbędzie się ognisko.

- Zabierzcie koce, kubki oraz jedzenie na ognisko - dodaje Kamila Chomicz.  - Uczestnicy spotkania odpowiadają za swoje zachowania, a rodzicie ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich dzieci.

Z kolei 13 lipca br. Paweł Sidło poprowadzi nas przez lasy sołectwa Babidół-Nowiny, Buszkowych i Czapielska. Po drodze odwiedzimy  Jarzębinową 8 i zatrzymamy się w Stajni Koni Uratowanych Jednorożec u pani Katarzyny Podhajskiej. Więcej informacji na temat drugiego ze spotkań podamy wkrótce.

Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu: Kamila Chomicz, organizacja: Fundacja MI-RO-RO, współpraca: Leśne Echo i Zielona Latarnia, dofinansowanie: Urząd Gminy Kolbudy, projekt plakatu: Ada Dobrzelecka, podziękowania: Anna Chomicz, Renia Sałek, Mariusz Lewandowski