Wszystko co dobre, szybko się kończy. Niestety dotyczy to również wakacji. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców na „Piknik rodzinny”, którym podsumujemy tegoroczny sezon letni. Spotykamy się w sobotę 31 sierpnia w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach oraz na placu rekreacyjnym w Bąkowie. Wydarzenie będzie miało charakter sportowo-integracyjny. Przygotowaliśmy też atrakcje dla najmłodszych oraz dla fanów motoryzacji w stylu retro. Nie zabraknie popularnych food truck-ów.

- Czy to się komuś podoba czy nie, wakacje powoli dobiegają końca - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Zapraszam wszystkich mieszkańców na „Rodzinny piknik”, którym w sobotę 31 sierpnia podsumujemy sezon. Przygotowaliśmy szereg atrakcji w Gminnej Przystani Żeglarskiej. Zorganizujemy też I Kolbudzki Rajd Rowerowy. Liczę na to, że przypadnie on do gustu naszym mieszkańcom. Wystartujemy z placu rekreacyjnego w Bąkowie punktualnie o 13.00 i w zwartym peletonie przejedziemy do naszej przystani w Kolbudach. Mając w pamięci ogromną liczbę osób, które wzięły udział w przemarszu inaugurującym lato, liczę również na sporą frekwencję rowerzystów. Tegoroczne podsumowanie lata będzie miało charakter integracyjno- sportowy.

W sobotę 31 sierpnia br. od godziny 12.00 do 18.00 w Gminnej Przystani Żeglarskiej dostępne będą popularne „dmuchańce”.  Z myślą o najmłodszych przygotowano także inne atrakcje i warsztaty, podczas których nie będzie miejsca na nudę. Nieco starszych uczestników pikniku zainteresuje zapewne zlot starych i rzadko dziś spotykanych samochodów. Nad kolbudzkim jeziorem zobaczymy wyprodukowane przed kilkudziesięciu laty auta cywilne, pojazdy militarne oraz zabytkowe motocykle. Sympatycy futbolu będą mogli obejrzeć turniej beach soccera, który rozegrany zostanie na piaskowym boisku Gminnej Przystani Żeglarskiej.

Plażowa piłka nożna nie będzie jedyną dyscypliną sportu, w jakiej rywalizować będą uczestnicy pikniku. Na placu rekreacyjnym w Bąkowie o godzinie 12.00 rozpocznie się turniej streetballa. W zmaganiach pod koszem wezmą udział: Drużyna Wójta, Drużyna Radnych oraz Drużyna Sołtysów. Będzie więc niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć jak z „rzutami za trzy”, a nawet… piwotami radzą sobie lokalne władze samorządowe.

- Mam nadzieję na dobrą zabawę - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Sam jestem ciekawy jak pod koszem poradzą sobie radni i sołtysi. Nie wiem też do końca, jak z moją formą sportową. Liczę na wiele pozytywnych, sportowych emocji. Widzowie nie powinni się nudzić.

W Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach pojawią się również popularne food trucki. Nie zabraknie więc serwowanych na gorąco przysmaków.

- Zapraszam serdecznie na sześć godzin, mam nadzieję dobrej, zabawy - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Wspólnie pożegnamy lato 2019 w dobrej, rodzinnej atmosferze.