W sobotę, 7 września br. zapraszamy wszystkich mieszkańców na czwartą (i przedostatnią w tym roku) edycję pieszej wędrówki wielopokoleniowej, organizowanej przez Gminę Kolbudy. Trasę samodzielnie pokonają zarówno dzieci w wielu 7/8 lat jak i seniorzy. Spotykamy się o godzinie 9.45 przed elektrownią wodną w Bielkowie.

Licząca 9,5 km trasa wybrana została z myślą o miłośnikach turystyki pieszej: rodzin z dziećmi, osób starszych, a także tych wszystkich, którzy chcą poznać walory przyrodnicze i krajoznawcze najbliższej okolicy. Gminę Kolbudy wypełniają malownicze łąki, pola, lasy, rzeki, jeziora, które stanowią ogromny potencjał dla wszelakich aktywności, rekreacji i turystyki. Tematem przewodnim wędrówki będą elektrownie wodne nad Radunią: Bielkowo i Straszyn oraz obejście jeziora Straszyńskigo. Po ostatnich opadach deszczu będzie też okazja do grzybobrania.

Zbiórka:

Przed elektrownią wodną Bielkowo o godz. 9.45.

Program:

09:45 - Zbiórka i wpisanie się uczestników na listę
10:00 - Słowo wstępne, omówienie trasy i zasad bezpiecznego poruszania się
10:05 - 13:30 - wędrówka - na trasie dwie elektrownie wodne (oglądamy je z zewnątrz) 
13:30 - powrót na miejsce zbiórki (pętla dookoła jeziora Straszyńskiego)


Wędrówka jest bezpłatna, nie ma więc obowiązku zgłaszania organizatorowi swojej obecności. Wystarczy zjawić się na zbiórce w określonym miejscu i czasie.

Na wędrówkę warto pamiętać o: 

Odpowiedniej odzieży adekwatnej do pogody, wygodnych butach sportowych
Prowiancie na drogę i napojach np.: kanapki, batoniki, butelka z napojem
A przede wszystkim dobrym humorze!

Wędrówkę prowadzi:

Krzysztof Kochanowicz, GR3miasto,
Organizator aktywnego wypoczynku
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. +48 502 778 115