W niedzielę 1 grudnia 2019 roku o godz. 18.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy kolejne wydarzenie muzyczne.  Tym razem gwiazdą wieczoru będzie norweski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta Roy Einar Dreng, któremu będzie towarzyszył szkocki skrzypek Ronnie Gerrard. Wstęp bezpłatny.

Roy Einar Dreng jest twórcą muzyki w dużej mierze inspirowanej folkiem brytyjskim i norweskim. W niektórych jego utworach słychać też brzmienie muzyki irlandzkiej. W swoim kraju jest znaczącą postacią sceny country blues, folk i ballad. Największą inspiracją jest dla niego twórczość Boba Dylana. Często wykonuje covery utworów Dylana na festiwalach i koncertach poświęconych temu artyście.

Występował na scenie wspólnie z Brucem Springsteenem oraz Elliotem Murphy. Przez wiele lat przyjaźnił się z Larrym Campbellem, głównym gitarzystą Dylana. Koncertuje solowo lub z zespołem po nazwą ROY EINAR DRENG & FRIENDS. Podczas zimowej trasy koncertowej w Polsce towarzyszył mu będzie jeden z członków zespołu, znakomity szkocki skrzypek RONNIE GERRARD. Jako duet doskonale współbrzmią wokalnie oraz instrumentalnie na gitarze, harmonijce, skrzypcach i cytrze.
Zaprezentują nam bardzo energetyczne show złożone ze świetnej muzyki do niebanalnych tekstów i sporej dawki norwesko-szkockiego humoru.

W 2016 roku z zespołem R.E. Dreng&Friends wydał swoją trzecią płytę „ Middle of the Night”,również w wersji winylowej. Obecnie pracuje nad czwartym albumem.

Utwory są dostępne na wszystkich kanałach streamingowych jak Spotify, Tidal etc.

Źródło: Materiały promocyjne