W piątek 20 grudnia br. w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy zorganizowano spotkanie Wigilijne z udziałem samorządowców, pracowników urzędu oraz zaproszonych gości. Uroczystość uświetniły występy laureatów rozstrzygniętego niedawno konkursu kolęd kaszubskich oraz utalentowanej mieszkanki naszej gminy, pianistki Marty Żak, która z zespołem „Gis” zaprezentowała świąteczny repertuar. O stronę kulinarną przedsięwzięcia tradycyjnie zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały – jak zawsze pyszne – tradycyjne potrawy Wigilijne.

Zanim jednak rozpoczęła się część artystyczna gospodarze uroczystości wójt Andrzej Chruścicki oraz przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy Emilia Jóźwik złożyli serdeczne świąteczne życzenia adresowane do uczestników spotkania oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy. Zaproszeni wspólnie śpiewali kolędy i podzielili się opłatkiem.

W trakcie uroczystości z niespodziewaną wizytą - i ku sporemu zaskoczeniu gości - do sali koncertowej wkroczyli kolędnicy, którzy porwali do tańca uczestników. Po zakończeniu występów, przy Wigilijnych posiłkach była okazja do wielu rozmów i krótkich podsumowań dobiegającego końca roku.