W niedzielę 12 stycznia br. już po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do ogólnopolskiego koncertowania i kwesty na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej włącza się oczywiście Gmina Kolbudy. Towarzyszące Orkiestrze wydarzenia, podobnie jak przed rokiem, odbywać się będą w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy oraz w Szkole Podstawowej w Kowalach.

Już o godzinie 14.00 pierwsze dźwięki Orkiestry rozbrzmią w auli budynku B SP w Kowalach. Tamtejszy mini sztab WOŚP zaprasza mieszkańców na liczne atrakcje. Malowanie twarzy, kawiarenki z kawą i ciastem, koncert kolęd z zespołem, gry po angielsku, loteria fantowa czy kącik z łamigłówkami i zagadkami, to tylko część propozycji przygotowanych dla ludzi dobrego serca, którzy pomogą zapełnić puszki wolontariuszy. Finałowe granie w Kowalach zaplanowano do godziny 16.00.

Szereg atrakcji czeka również na osoby, które niedzielne popołudnie i wieczór 12 stycznia br. zechcą spędzić w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Tu 28 Finał WOŚP rozpocznie się o godzinie 15.00 , a ostatnim akordem finałowego grania będzie tradycyjne światełko do nieba, które rozpalimy o godzinie 20.00. W programie kolbudzkiego sztabu WOŚP znajdziemy szereg występów artystycznych przygotowanych przez młodzież z gminnych szkół, pomiędzy którymi prowadzone będą licytacje. Na naszej scenie zobaczymy też uczestników warsztatów muzycznych i tanecznych działających przy UG Kolbudy.

Program występów w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy:

15:00 – występy uczniów szkół podstawowych

16:30 - licytacje

16:45 – gitara klasyczna – występ przygotowany przez uczniów Bartosza Paprota

17:00 – Niepubliczna Szkoła Muzyczna w Kolbudach

17:15 – pokaz taneczny – Hip Hop – Studio Tańca Enzym

17:30 – licytacje

18:00 – występ sekcji dętej pod kierownictwem Jana Skałbani

18:30 – licytacje

19:00 – koncert zespołu FRAM

20:00 - zakończenie imprezy – światełko do nieba.

Podczas Finału kwesta prowadzona będzie również na terenie Gminy Kolbudy, gdzie spotkamy 40 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami WOŚP. Zbiórka pieniędzy na ratowanie najmłodszych prowadzona będzie m.in. w okolicach kościołów w godzinach mszy świętych.

Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do wspólnego grania. Dziękujemy wolontariuszom oraz wszystkim, którzy włączyli się do przygotowań gminnego Finału. Przypomnijmy, ze podczas ubiegłorocznego grania nasi mieszkańcy nie szczędzili grosza i udało się nam zebrać kwotę niemal 30 tysięcy złotych.