Sala koncertowa Urzędu Gminy Kolbudy wypełniona po brzegi, a na scenie popularny aktor Tomasz Stockinger wykonujący największe szlagiery polskiego kina przedwojennego. Artysta, który łatwo nawiązał kontakt z kolbudzką publicznością, zaserwował też zestaw dowcipów, po których na widowni wybuchały salwy śmiechu. Muzyczny gość poinformował publiczność, że z Kolbudami łączy go od pewnego czasu szczególna więź, gdyż… stąd pochodzi jego synowa.

Występ znanego m.in. z popularnego serialu „Klan” aktora dedykowany był starszym mieszkańcom gminy z okazji, obchodzonych w drugiej połowie stycznia, Dnia Babci i Dnia Dziadka.

W niedzielę 19 stycznia widzowie, którzy odwiedzili naszą salę koncertową usłyszeli wiązankę utworów w rytmie walca i tanga. Ze sceny popłynęły niezapomniane piosenki autorstwa legend polskiej literatury muzycznej: Hemara, Tuwima, Warsa czy Petersburskiego.

Tomaszowi Stockingerowi na instrumentach klawiszowych akompaniował Stefan Gąsieniec – polski kompozytor i pianista jazzowy. Wielokrotnie nagradzany w konkursach muzycznych, m.in. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy czy Song Of The Year (USA).

Tomasz Stockinger - aktor filmowy i teatralny, znany z roli Pawła Lubicza w telenoweli TVP Klan.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Na deskach teatru zadebiutował w roku 1978. Odtwórca wielu ról w teatrze TV, filmach i serialach.
Współpracował z warszawskimi teatrami: Kwadrat, Dramatyczny, Na Woli, Syrena, Komedia, Roma, a także z Teatrem Telewizji. Od 1996 roku pozostaje bez etatu w teatrze.

W filmie zadebiutował w przygodowym obrazie "Sto koni do stu brzegów" w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego. Zagrał w ponad 30 filmach fabularnych, m.in. "Uczennica", "Ostatnie wakacje", "Lata dwudzieste... lata trzydzieste", "Pestka", "Szamanka".

W roku 2000 otrzymał nagrodę Telekamera, przyznawaną przez czytelników pisma „TeleTydzień", w kategorii: aktorzy. W 2005 roku nagrał nastrojową płytę z popularnymi piosenkami o miłości „Melodią wracasz do mnie". Od roku 1997 aktor nieprzerwanie gra w popularnym serialu TVP „Klan".

Relacja filmowa telewizji Północna.tv

 


http://polnocna.tv/vid/24755-tomasz-stockinger-zauroczyl-kolbudy