Gry planszowe na dobre zadomowiły się w Gminie Kolbudy. Organizowane regularnie „Planszogranie” każdorazowo gromadzi rzesze sympatyków rozrywki, która przeżywa obecnie drugą młodość. W sobotę 1 lutego br. w Szkole Podstawowej w Kowalach przy ul. Apollina 7 odbędzie się Festiwal gier bez prądu „Hamernia”.

To bezpłatne wydarzenie adresowane jest do wszystkich sympatyków tradycyjnych gier, bez względu na wiek. Od godziny 10.00 do 18.00 uczestnicy toczyć będą zacięte pojedynki na planszy oraz za pomocą talii kart.

- Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy w dobie gier elektronicznych, cenią sobie tradycyjne planszówki – mówi zastępca wójta Gminy Kolbudy Wojciech Sosnowski, miłośnik planszówek i gier strategicznych. – Wydarzenie, które po raz pierwszy odbędzie się w Szkole Podstawowej w Kowalach będzie największym z wszystkich „Planszograń”, jakie współorganizował dotychczas nasz samorząd. Przygotowaliśmy szereg atrakcji dla graczy, ale również dla towarzyszących im dzieci. O rozrywkę dla maluchów zadbają animatorzy
w specjalnej strefie zabaw. Będą też stoiska gastronomiczne, gdzie będzie można się posilić między kolejnymi sesjami gier.

Imprezie towarzyszyć będą warsztaty i pokazy. Będzie okazja do nabycia najnowszych gier oraz planszówek, które od dawna cieszą się niesłabnącą popularnością. Organizowany w Kowalach Festiwal będzie bez wątpienia doskonałym sposobem na spędzenie soboty w rodzinnej atmosferze. To także okazja do nawiązania nowych znajomości z osobami, które mają te same pasje. Emocji i dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie.

W programie wydarzenia ujęto m.in. wystawę około 2000 tysięcy figurek m.in. Star Wars – bohaterowie i cała flota powietrzna, a także systemy bitewne m.in. Warhammer 40k, Lord of the Rings oraz  dungeon and dragons.

W ramach festiwalu zaplanowano również warsztaty malowania figurek w grupach od 8 do 12 osób. Materiały zapewnia organizator.

Wielu emocji dostarczą z pewnością sesje RPG. Młodsi spróbują swoich sił w grach My Little Pony oraz Jagodowy Las. Dla dorosłych przygotowano natomiast Zew Cthulhu.

Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie Fotobudka oraz dedykowane przypinki.

- Wszystkie organizowane dotychczas edycje „Planszogrania” w Kolbudach utwierdziły nas w przekonaniu, że mieszkańcy gminy wysoce cenią sobie tę klasyczną formę rywalizacji – mówi Wojciech Sosnowski. - Duży wybór gier dostarczał sporo radości licznym uczestnikom imprezy. Naszą salę odwiedzały całe rodziny. Rodzice rywalizowali nie tylko ze swoimi pociechami, ale również z organizatorami, którzy wcielali się w rolę instruktorów i przewodników po, często dość skomplikowanych, regułach planszowych nowości.

Dla uczestników Festiwalu przygotowano też szereg konkursów, w których nagrodami będą oczywiście gry planszowe.

Organizatorami imprezy są Gmina Kolbudy i ALEplanszówki.pl