W dniach 29.02.-01.03.2020r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. Wandy Błeńskiej w Kowalach odbył się Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kolbudy.  W czterech grupach turniejowych – A (zawodnicy 1400-1600), B (zawodnicy 1100-1250), C (zawodnicy nie posiadający kategorii) i OPEN (zawodnicy posiadający międzynarodowy ranking ELO) zagrało 138 zawodników.

W turnieju OPEN w zaciętej walce do ostatniej dziewiątej rundy zwyciężył rzutem na taśmę Łukasz Zaleski – 7 punktów (UKS Zawisza Kolbudy) przez Liwią Jarocką – 6,5 punktów (KSz Hetman Katowice) i Jerzym Kotem – 6,5 punktów (UKS WDA Lipusz).

W turnieju A po 7 rundach zwyciężyła Małgorzata Rodzik – 6 punktów (UKS Gedanensis Gdańsk), przed Mateuszem Pączkiem – 5,5 punktów (Gdańsk) i Dominikiem Czarnogorcewem – 5 punktów (UKS Zawisza Kolbudy).

W turnieju B w 7-rundowej rywalizacji zwyciężył z kompletem punktów Tomasz Dąbrowski (Gdańsk), przed Mieszkiem Miazgą (Lublewo Gdańskie) i Maksem Wendą (UKS Zawisza Kolbudy) – obaj po 5 punktów.

W turnieju C na dystansie 6 rund walczyło 58 zawodników (!). Ostatecznie z kompletem punktów zwyciężył Tomasz Polak (Gdańsk), przed Krystianem Wonsem (Gdynia) i Szymonem Jobczykiem (Gdańsk) – obaj po 5 punktów.

W turniejach A, B i C padło kilkadziesiąt norm na wyższe kategorie.

W grupach A, B i C zwycięzcy otrzymali puchary, a najlepsi ponadto nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowanych przez Gminę Kolbudy, dyplomy i słodycze. W turnieju OPEN poza pucharem, jaki otrzymał zwycięzca, rozdano sześć nagród finansowych.

Turniej był pierwszym z cyklu Grand Prix Gminy Kolbudy. Następny już 25.04.2020r. w Kolbudach.