Michał Kibort z KS Achilles Kolbudy wywalczył srebrny medal na zawodach rozegranych w duńskim Frederiksvaerk. Klub z Kolbud reprezentowało w sumie siedmiu zapaśników. W zawodach Heros Cup wzięło udział 260 sportowców reprezentujących 37 klubów.

Krótką relację z zawodów przesłała nam mama naszego srebrnego medalisty, ucznia Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach.

- Postanowiliśmy wypaczyć nieco dzieje historii - to my Polacy polecieliśmy podbijać Wikingów – żartuje Agnieszka Kibort. - Poza tym chcieliśmy, aby  potomkowie skandynawskich wojowników dowiedzieli się o walecznych zapaśnikach z Achilles Kolbudy. Nie tylko my jako Polacy mieliśmy zakusy na podbój Danii. Inwazji dokonały także szwedzkie ekipy. Łącznie na Heros Cup najechało ponad 260 wojowników z 37 klubów.

Nasza delegacja przed wylotem musiała się zmagać z wieloma problemami, jak odbierające moc i chęci przeziębienia, a także… aplikacja linii lotniczej, która uparcie sprawiała wiele kosztownych kłopotów.

Na skandynawskie zawody trener powołał "siedmiu wspaniałych". Niestety drużynowe plany w Frederiksvaerk skomplikowało przeziębienie, jakie dopadło członków naszej drużyny. Nie pomagał również lekki stres przed udziałem w zagranicznych zawodach tak dużej rangi. Medal Michała Kiborta kosztował wiele wysiłku i serca zostawionego na zapaśniczej macie. Trofeum ma więc dla naszego zawodnika szczególną wartość.

- Reszcie Achillesiaków, choć nie stanęli na pudle, należą się wcale nie mniejsze pochwały niż Michałowi – mówi Agnieszka Kibort. - Tyle serca, woli walki i chęci zwycięstwa, które emanowały z nich na każdym kroku, nie mieli chyba nawet wspomniani już Wikingowie.

KS Achilles Kolbudy poleciał do Danii na zaproszenie kolegi trenera naszej ekipy, Dawida Plichty.

 - Ogromne podziękowania dla Edgara Melkumova - z którym wychowałem się na macie i nie tylko -oraz klubu Heros Brydeklub Frederiksvaerk za ugoszczenie ,wszelką pomoc oraz za organizację mocnego międzynarodowego turnieju – mówi Dawid Plichta. - Mam nadzieję, że będziemy mogli tam zagościć również za rok.

Mistrzostwach Wybrzeża w Kartuzach

Zanim ekipa KS Achilles udała się do Danii wzięła udział w Mistrzostwach Wybrzeża w Kartuzach.  Na turniej przyjechało 130 zawodników, reprezentujących 10 klubów z Pomorza oraz dwa kluby zagraniczne (Świetłogorsk i Kaliningrad).  Dziesięcioosobowa grupa KS Achilles Kolbudy dostarczyła trenerowi i kibicującym rodzicom jak zawsze dużo emocji. Walki były bardzo ciekawe i wyczerpujące. Jak zwykle cieszą zdobyte medale i wygrane walki oraz postawa najmłodszych, którzy nie zniechęcają się po przegranych walkach

Zdobywcy podium odebrali gratulacje i medale od medalistów I Pucharu Polski seniorów Gevorga Sahakyan, Aleksandra Mielewczyka oraz włodarzy Kartuz i prezesa POZZG.

MINI ZAPASY

Kategoria 26 kg

8.miejsce Gabriel Kibort

Kategoria 29 kg

10.miejsce Remigiusz Okrój

Kategoria 32 kg

  1. miejsce Wojciech Mydłowski
  2. miejsce Oliwier Siczek

Kategoria 38 kg

  1. miejsce Szymon Dykta

Kategoria 44 kg

  1. miejsce Szymon Micun

 

MŁODZIK

Kategoria 48 kg

  1. miejsce Michał  Kibort

Kategoria 52 kg

  1. miejsce Marcel Kibort 
  2. miejsce Adam Micun

Kategoria 62  kg

4.miejsce Vladyslav Paveło