Pod koniec czerwca br. Urząd Gminy Kolbudy odwiedził były gracz m.in. takich klubów jak Lechia Gdańsk, GKS Katowice, a nawet… Bayern Monachium. Mowa o Sławomirze Wojciechowskim, który aktualnie sprawuje funkcję dyrektora Akademii Lechii Gdańsk SA. Przedstawiciel „biało-zielonych” spotkał się z wójtem Andrzejem Chruścickim, aby porozmawiać o ewentualnej współpracy pomiędzy Akademią Lechii Gdańsk i Akademią Sportu Kolbudy.

W spotkaniu uczestniczył również dyrektor AS Kolbudy Michał Netza. Jak informuje obie strony wstępnie wyraziły zainteresowanie nowym projektem. Rozmowy dotyczące współpracy mają być wkrótce kontynuowane.

- Wstępnie nakreśliliśmy zasady współpracy i przedstawiają się one dość obiecująco – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Jest zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach. Rozmowy będą wkrótce kontynuowane. Nie ukrywam, że zależy mi, aby wspólne przedsięwzięcie przyniosło korzyści zwłaszcza naszym najmłodszym sportowcom.

Jak ustaliliśmy, jednym z pierwszych efektów współpracy mogą być występy ligowe drużyny rezerw Lechii Gdańsk na boisku w Kolbudach. Drugi zespół „biało-zielonych” uczestniczy w rozgrywkach IV ligi. W szeregach drużyny bardzo często oglądać można zawodników doskonale znanych kibicom z boisk Ekstraklasy.

- Myślę, że byłaby to frajda dla naszych kibiców, którzy będą mieli okazję zobaczyć z bliska znanych piłkarzy oraz młode talenty – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Z niecierpliwością i nadzieją oczekuję na dalsze rozmowy.

Ewentualna współpraca to nie pierwszy kontakt Lechii Gdańsk z Gminą Kolbudy. Klub z Gdańska jest bowiem od kilku lat Partnerem Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny. Trenerem pierwszego zespołu Akademii Sportu Kolbudy, występującego w V lidze, jest natomiast wychowanek Lechii Jacek Grembocki utytułowany zawodnik sięgający po Mistrzostwo Polski z Górnikiem Zabrze, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski oraz były reprezentant kraju.

W spotkaniu wzięli również udział zastępca wójta Wojciech Sosnowski, Prezes zarządu AS Kolbudy Tadeusz Wysocki i kierownik AP Lechii Gdańsk Robert Rybakowski.