Poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody Wójta Gminy Kolbudy za wybitne osiągnięcia sportowe w 2019 roku. Wyróżnienia – oraz finansowe gratyfikacje – trafiły do dziesięciu młodych osób, które z powodzeniem reprezentują naszą gminę indywidualnie oraz w grach zespołowych na arenie krajowej, a nawet w rozgrywkach europejskich. Na liście laureatów znaleźli się m.in. reprezentanci takich dyscyplin jak: łucznictwo, koszykówka, łyżwiarstwo, judo, pływanie, windsurfing czy zapasy. Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym.

Nagroda Wójta Gminy Kolbudy dla szczególnie uzdolnionych sportowców adresowana jest do osób do 26 roku życia. Osoba ubiegająca się o nagrodę musi zamieszkiwać na terenie Gminy Kolbudy lub reprezentować kluby, związki i stowarzyszenia mające siedzibę na terenie naszej gminy.

Zgodnie z regulaminem wysokość nagrody, w zależności od osiągnięcia wynosi od 100 zł do 3 000 złotych. Oceny wniosków dokonuje powołana przez Wójta Gminy Kolbudy Komisja.

- Gratuluję serdecznie wszystkim laureatom, którzy zdobywając medale na arenach sportowych promują przy okazji naszą gminę – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Planowaliśmy wręczyć dyplomy podczas uroczystej gali, jednak sytuacja epidemiczna zmusiła nas do zmiany planów. Przekazanie dyplomów odbyło się więc korespondencyjnie, nad czym ubolewam. Przy najbliższej okazji chciałbym jednak osobiście uścisnąć dłoń naszym młodym sportowcom. Jeszcze raz gratuluje młodzieży oraz ich trenerom i rodzicom, którzy aktywnie wspierają swoje pociechy w przygodzie ze sportem.

 

Laureaci Nagrody Wójta za wybitne osiągnięcia sportowe zdobyte w 2019r.

Wiktor Murglin

Polski Związek Łuczniczy, zdobycie tytułu Mistrza Polski w XXIX Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie klasycznym

Mikołaj Michalski

Mistrzostwa Polski w windsurfingu  w klasie RS:X, II miejsce, klasyfikacja młodzieżowa

Jakub Michalski

Polski Związek Łuczniczy, zdobycie tytułu Mistrza Polski w XXIX Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie klasycznym

Magdalena Zuzanna Szymkiewicz

1) zajęcie X miejsca w Mistrzostwach Europy Juniorek,  zdobycie klasy mistrzowskiej                    
2) zdobycie Mistrzostwa Polski w koszykówce kobiet U 18

Iga Żurańska

 Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym/ I miejsce                                               

Ada Żurańska

 Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym/ I miejsce                                               

Maja Obarzanek

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym/ I miejsce                                               

Paweł Frączek

Akademickie Mistrzostwa Polski, pływanie stylem zmiennym/ III miejsce

Oskar Pyrzewski

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w JUDO/ III miejsce

Michał Kibort

Mistrzostwa Polski w zapasach/ III miejsce