Już w sobotę 1 sierpnia br. o godzinie 21:00 w Gminnej Przystani Żeglarskiej odbędzie się kolejny seans filmowy. Tym razem, w ramach cyklu „Letnie kino w Kolbudach”, widzowie obejrzą nagrodzony m.in. 3 Oskarami i 3 Złotymi Globami film „Green Book” w reżyserii Petera Farrelly. To obraz amerykańskiej produkcji, który światową premierę miał we wrześniu 2018 roku.

Komediodramat, którego akcja rozgrywa się w Ameryce lat 60. opowiada o czarnoskórym muzyku, który postanawia wyruszyć w trasę koncertową po głębokim Południu, kolebce rasizmu. W uniknięciu kłopotów ma mu pomóc zatrudniony przez wytwórnię płytową kierowca i ochroniarz. Obaj panowie na wszelki wypadek zabierają w podróż zieloną książkę, przewodnik dla wędrujących po kraju Afroamerykanów. „Green Book” to film drogi, w którym podróż nabiera symbolicznego znaczenia.

Wszystkich miłośników filmów zapraszamy na boisko w Gminnej Przystani Żeglarskiej. Zasiadając w wygodnych leżakach i turystycznych fotelach, na dużym ekranie obejrzymy pozytywnie przyjęty na całym świecie film. Wstęp wolny.

Cały czas pamiętamy o obostrzeniach wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Widzowie, którzy pojawią się w Gminnej Przystani Żeglarskiej muszą stosować się do zasad określonych przez obsługę i ochronę kina. Widzowie są zobowiązani do przestrzegania norm sanitarnych i zajmowania miejsc wyznaczonych przez organizatora. Na terenie kina plenerowego obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. 

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia wydarzenia na inny termin.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przy Gminie Kolbudy.