Młoda Muzyka Dawna to festiwal, który powstał z myślą o młodych artystach poszukujących szansy na konfrontację z publicznością oraz publiczności pozostającej na co dzień na marginesie działań artystycznych. Festiwal organizowany jest w różnych miejscowościach znajdujących się na terenie i w okolicach gminy Kolbudy (Kaszuby) i skierowany jest do przedstawicieli lokalnych społeczności.

Udział w nim biorą polskie zespoły muzyki dawnej specjalizujące się w praktyce historycznie poinformowanej. Obok koncertów odbędą się: warsztaty dla dzieci, rozmowy z artystami oraz spotkanie śpiewacze. Celem działań towarzyszących jest rozwinięcie realnej, opartej na życzliwości więzi i zainteresowania między artystami i publicznością, tak aby projekt nie ograniczał się jedynie do wykonań muzycznych, ale miał realną szansę wpłynąć na kulturalną aktywizację lokalnej społeczności.

Wszystkie koncerty tegorocznej edycji będą transmitowane w sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury oraz na festiwalowym kanale Youtube.

Z uwagi na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 udział w wydarzeniach wymaga rejestracji i rezerwacji bezpłatnej wejściówki, którą uzyskać można wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

PROGRAM

28.08 godz. 19:00

Kościół pw. św. Mikołaja w Czapielsku

Dagmara Barna - sopran

Anna Jankowska - wiolonczela

Adam Jastrzębski - klawesyn

28.08 godz. 20:30

Altana "Stara Cegielnia" w Babidole

Spotkanie śpiewacze

29.08 godz. 11:00

Altana "Stara Cegielnia" w Babidole

Warsztaty rodzinne muzyki tradycyjnej

29.08 godz. 18:00

"Stara Papiernia" w Łapinie

Koncert zespołu Cohaere Ensamble

30.08 godz. 12:00

Boisko przy świetlicy w Bąkowie

Rodzinne warsztaty tańca renesansowego z Anną Korbolewską

30.08 godz. 18:00

Koncert zespołu Jerycho

Wydarzenie towarzyszące w współpracy z Fundacją Kino Pomorzanin:

Promujemy Młodych - Open call

Koncert zespołu Cohaere Ensamble w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy