Gmina Kolbudy przygotowuje ofertę dla uczniów szkół podstawowych, którzy pod okiem instruktorów chcieliby zgłębiać tajniki żeglarstwa. Od czwartku 27 sierpnia br. do poniedziałku 31 sierpnia br. prowadzona będzie elektroniczna rekrutacja na całoroczne zajęcia, które odbywać się będą w Gminnej Przystani Żeglarskiej oraz (w okresie zimowym) w salach ZKiW w Kolbudach. Koszt udziału w zajęciach wynosił będzie 80 zł miesięcznie. Pozostałą część pokryje Gmina Kolbudy. Szkolenie praktyczne odbywać się będzie na łódkach typu „Optymist”.

- Tradycja sportu żeglarskiego w Gminie Kolbudy jest bardzo długa, a zainteresowanie rekreacją na akwenie Zbiornika Bielkowskiego ogromne – mówi Karol Czuba, kierownik Referatu Kultury, Sportu i Rekreacji. – Półkolonie żeglarskie, które organizuje nasz samorząd pokazują, że młodzież chce żeglować. Forma rekreacji, jaką oferujemy w Gminnej Przystani Żeglarskiej odpowiada również rodzicom uczniów naszych szkół. Słuchamy sugestii naszych mieszkańców, którzy słusznie uważają, że baza sprzętowa i piękne jezioro stanowią istotny potencjał do całorocznego szkolenia żeglarskiego młodzieży.

Rodzice i opiekunowie dzieci zainteresowanych udziałem w zajęciach mogą dokonywać zgłoszeń za pośrednictwem poczty elektronicznej. W mailu wysłanym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka.

Koordynatorem zajęć dla uczniów będzie mieszkaniec Gminy Kolbudy Krzysztof Kocięda, który żeglarstwem i szkoleniem dzieci i młodzieży zajmuje się zawodowo od 2001 roku. Pierwszym klubem w karierze trenerskiej instruktora był Yacht Klub Polski Gdynia. W Gdańskim Klubie Żeglarskim realizował swój autorski projekt "Przedszkola Żeglarskiego". Projekt ten zyskał aprobatę Mateusza Kusznierewicza - Ambasadora Miasta Gdańska ds. Morskich. Czynnie uczestniczy w pracach dotyczących rozwoju żeglarstwa w Trójmieście.

Spotkanie organizacyjne, na które rodzice lub opiekunowie prawni powinni przybyć wraz z dzieckiem, odbędzie się 4 września o godzinie 17:00 w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć i zapisów uzyskać można pod numerem telefonu (58) 691 05 34.