Po długiej przerwie na medalowy szlak wracają zapaśnicy KS Achilles Kolbudy. Zrelaksowani, wypoczęci, głodni zwycięstw i… nieco ciężsi rozpoczęli marsz po kolejne trofea.

Pierwszy sprawdzian formy miał miejsce w Miastku, gdzie swoją formę sprawdzić migli trzej nasi reprezentanci: Michał i Marcel Kibort oraz Vladyslav Pavelko. Dla braci były to dość nietypowe zawody. Ponieważ nie mieli rywali w swej kategorii wagowej (57kg) stoczyli szybki bratobójczy pojedynek, z którego obronną ręką wyszedł Marcel. Pazura natomiast pokazał Vladyslav Pavelko, który wygrał swoją pierwszą oficjalną potyczkę. Gratulacje!

Kat. 57 kg
1. miejsce Kibort Marcel
2. miejsce Kibort Michał

Kat. 75 kg
4. miejsce Pavelko Vladyslav

Prawdziwym sprawdzianem formy naszych zapaśników był wyjazd do Kartuz. Trener posłał do boju aż siedmiu młodych i spragnionych zwycięstw podopiecznych.

Okazało się, że długa przerwa od rywalizacji dobrze wpłynęła na postawę naszych zawodników. Każdy z nich wrócił z medalem na szyi. Pewnie zwyciężali Marcel i Michał Kibort, który tylko raz musiał uznać wyższość rywala, ulegając… bratu. Przekonująco, choć nie bez trudu wygrywali Szymon Micun i Wojciech Mydłowski, który przywiózł do domu swój pierwszy, ciężko zapracowany, złoty medal. Trudniej natomiast mieli Adam Micun, Vladyslav Pavełko i Stanisław Bałdyga. Oni również dali z siebie wszystko i zajęli miejsca na podium. Indywidualne wyniki naszych zawodników zaowocowały trzecim miejscem KS Achilles w klasyfikacji drużynowej.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi! 

Mini zapasy

1 miejsce Wojciech Mydłowski kat. 35kg
2 miejsce Szymon Micun kat. 50kg

Młodzik

2 miejsce Stanisław Bałdyga kat. 52kg
1 miejsce Marcel Kibort kat. 57kg
2 miejsce Michał Kibort kat. 57kg
2 miejsce Adam Micun kat. 62kg
3 miejsce Vladyslav Pavełko kat. 75kg