W dobrych nastrojach wrócili z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zawodnicy Klubu Sportowego Taekwon Kolbudy. Sześć medali w kategoriach indywidualnych i brązowy medal w klasyfikacji zespołowej to dorobek podopiecznych trenera Daniela Nowakowskiego podczas zawodów rozegranych 21 listopada br. w Gdańsku.

Sportowcy w czasach epidemii nie mają łatwo. Odwoływane zawody czy trudności w organizacji pełnych treningów nie pomagają z pewnością w utrzymaniu wysokiej formy. Dlatego wywalczone mimo wielu przeciwności trofea cieszą podwójnie.

Jak informuje trener Daniel Nowakowski do końca nie było wiadomo czy zawodnicy Taekwon Kolbudy wezmą w ogóle udział w turnieju. Ostatecznie zawodnicy wrócili do treningów na tydzień przed zawodami. To wystarczyło, aby przygotować się do zmagań, w których klub reprezentowało dwunastu zawodników.

Do rywalizacji przystąpiło w sumie 125 młodych sportowców reprezentujących barwy 8 klubów. Nasi zwodnicy nie zawiedli. Najlepszą zawodniczką turnieju została Agata Kalinowska zdobywając złoto w układach, oraz srebro w technikach specjalnych.

Wojciech Kalinowski wywalczył srebrny medal w układach. Krystian Paczkowski kończył zawody z  brązowym krążkiem w technikach specjalnych, oraz medalem tego samego koloru w konkurencji układów. Po brąz w tzw. układach sięgnęła również Wiktoria Lelek.

Wyniki indywidualne naszych zawodników wystarczyły, aby klub z Kolbud sięgnął po medal w klasyfikacji generalnej, plasując się na trzeciej pozycji.

Gratulujemy medalistom oraz wszystkim zawodnikom, którzy wystąpili w drużynie KS Taekwon Kolbudy. W turnieju udział wzięli:

Aleksandra Milewska, Agata Kalinowska, Lena Świąder, Wiktoria Lelek, Paulina Myszk, Paulina Rogalewska, Agata Jakowska, Anna Paczkowska, Krystian Paczkowski, Wojciech Kalinowski, Tomasz Malinowski, Marcel Kupc.

Kluby biorące odział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików:

  • Akademicki Klub Taekwondo UDAR w Gdańsku (AKT UDAR Gdańsk)
  • Gdański Klub Taekwon-do (GKT Gdańsk)
  • Klub Sportowy Taekwon Kolbudy ITF (KS Taekwon Kolbudy)
  • Klub Sportowy Taekwon-do Tornado Szczecin (KST Tornado Szczecin)
  • Klub Sztuk Walki NEPTUN Gdańsk (KSW NEPTUN Gdańsk)
  • Klub Taekwon-do ITF Szczecin (KT ITF Szczecin)
  • Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO Pruszcz Gdański (SKT AN-DO Pruszcz Gd)
  • Szczeciński Klub Sportowy Taekwon-do (SKST Szczecin)