Julia Narazińska, dwunastoletnia uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach została laureatką XIX Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Mieszkańcy mojej wyobraźni - galeria ilustracji do poezji i prozy dziecięcej”. Do udziału w projekcie zorganizowanym przez  Gminną Bibliotekę Publiczną - we współpracy z Referatem Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy Kolbudy - zaproszono dzieci w wieku do lat 12. Prace konkursowe można było składać do połowy listopada br.

W konkursie wzięli udział podopieczni z 4 przedszkoli i, pomimo przejścia placówek oświatowych na naukę zdalną, uczniowie z 7 szkół z terenu gminy Kolbudy. Szczególnym zaangażowaniem wykazały się: Przedszkole w Kowalach (22 prace), Niepubliczne Przedszkole "Magiczny Kuferek" w Lublewie (15 prac) oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach, Zespół Kształcenia i Wychowania w Lublewie i Szkoła Podstawowa w Pręgowie.

Prace były oceniane przez pięcioosobowe jury. Zespół biblioteki w składzie: Bożena Szpadzik, Daria Głomska, Paulina Michalska swoim artystycznym spojrzeniem wspomogli: ilustrator Jacek Frąś – autor komiksów i książek dla dzieci oraz Aleksandra Trościankowska plastyk, projektantka tkanin i ubiorów a także filcowych bambaków.

I miejsce zdobyła Julia Narazińska, dwunastoletnia uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach, za portret Tama – owczarka szetlandzkiego z powieści B. Pyron "Droga do domu". Rysunek kredką i korektorem...  poprowadzony pewną ręką zachwycił jurorów. Wierzba w oddali i oryginalnie wykonane kwiaty dodały pracy ciekawej perspektywy.

Kolejne miejsca przypadły podopiecznym Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach. Drugą lokatą nagrodzono ucznia klasy II c  Bartłomieja Haliniarza za niezwykle sugestywną i precyzyjnie wykonaną wyklejankę – ilustrację do lektury "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.." Na trzecim miejscu znalazła się kolorowa, ekspresjonistyczna wykonana farbami plakatowymi praca pięcioletniej Karoliny Kędzierskiej na codzień uczęszczającej do Przedszkola w Kolbudach.

Przyznano także 35 wyróżnień.

Protokół jury z dziewiętnastej edycji Gminnego Konkursu Plastycznego wraz z pełną listą laureatów znajduje się pod linkiem.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie gali konkursowej. Nagrody będą rozdysponowane począwszy od dnia 28 listopada – kontakt (58) 682-69-24.