Czterech zawodników KS Achilles Kolbudy reprezentowało naszą gminę na IX Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym, które w połowie listopada odbyły się w Kostrzynie nad Odrą. W walkach wzięło udział 210 zapaśników z 47 klubów. Nasi sportowcy wystartowali w dwóch kategoriach wagowych 57 i 75kg. Pomimo iż kategoria 57kg była najliczniej obsadzona to los sprawił, że zawodnicy z gminy Kolbudy… musieli stanąć do walki przeciwko sobie.

Najwyższą 12 pozycję w kategorii Młodzik 57 kg zajął Michał Kibort. Jego kolega Vladyslav Pavelko był 13 w kategorii Młodzik 75 kg.

- Była to ogromna nauka dla naszych zawodników, przede wszystkim dla Vladiego, ponieważ debiutował na tak dużych i mocnych zawodach – podsumowuje turniej trener Dawid Plichta. - Marcel Kibort po dobrym początku turnieju niestety przegrał z kontuzją i mam nadzieję, że nasz największy talent wyjdzie na prostą i pokaże na co go stać. Michał Kibort, podobnie jak w zeszłym roku, rozkręcał się z walki na walkę i niewiele brakowało, by znów bił się o medal. Cieszy bardzo pierwsza wygrana walka, robiącego stałe postępy, Adama Micuna.

Wyniki naszych zapaśników na IX Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym:

Młodzik kat 57kg

12 miejsce Michał Kibort

17 miejsce Marcel Kibort

18 miejsce Adam Micun

Młodzik kat 75kg

13 miejsce Vladyslav Pavelko

Zawodnicy i kadra trenerska naszego klubu dziękują zaprzyjaźnionemu klubowi Zapasy Morena-Wega Żukowo oraz trenerom Dawidowi Leonarczykowi i Edgarowi Melkumov za dużą pomoc w przygotowaniach do Mistrzostw Polski i Memoriału.

Z medalami w Żukowie

Właśnie w Żukowie 5 grudnia 2020 roku odbyła się XXIII Memoriał H. Boreckiego i E. Wojdy. W zawodach z dobrej strony pokazali się bracia Adam i Szymon Micun, zdobywając odpowiednio brąz i srebro. Michał Kibort - startując w wadze 62 kg, z dużą niedowagą - przegrał ze swoim kolegą klubowym w walce o medal. Vladi, który robi bardzo duże postępy walcząc w kategorii 85 kg zdobył brąz i kolejne doświadczenie. Wojtkowi Mydłowskiemu zabrakło niewiele w najliczniejszej kategorii. Medal był w zasięgu ręki. Nasz najmłodszy zawodnik i zawsze pozytywnie nastawiony Remigiusz Okrój pokazał natomiast, że z takim zaangażowaniem wygrane walki przyjadą już niedługo.

Wyniki naszych zawodników na grudniowych zawodach w Żukowie:

Mini zapasy 35kg

7 miejsce Wojciech Mydłowski

11 miejsce Remigiusz Okrój

Mini zapasy 50kg

2 miejsce Szymon Micun

Młodzik kat 57kg

1 miejsce Michał Kibort

Młodzik kat 62kg

3 miejsce Adam Micun

4 miejsce Michał Kibort

Młodzik kat 85kg

13 miejsce Vladyslav Pavelko