Już 31 stycznia 2021 roku odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Jurkiem Owsiakiem zagra oczywiście również Gmina Kolbudy. Choć w związku z pandemią i wieloma ograniczeniami ta edycja wielkiej kwesty będzie inna niż dotychczasowe, to wszyscy ludzie dobrego serca będą mieli okazję aby wesprzeć Orkiestrę, która tym razem zbierać będzie na rzecz Laryngologii, Otolaryngologii i Diagnostyki Głowy.

Oprócz tradycyjnej kwesty prowadzona będzie również elektroniczna zbiórka pieniędzy. Sztab WOŚP z Gminy Kolbudy uruchomił już eSkarbonkę WOŚP.

https://eskarbonka.wosp.org.pl/5qy3w9

Za pomocą tego narzędzia już dziś, bez konieczności wychodzenia z domu, można dokonywać wpłat na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Choć aktualnie obowiązujące obostrzenia uniemożliwiają organizację dużych wydarzeń jak koncerty czy pokazy gromadzące większą liczbę widzów, to na ulicach gminy z pewnością nie zabraknie wolontariuszy z tradycyjnymi, kolorowymi puszkami z tektury. Tu również przygotowania idą pełną parą. Swoja cegiełkę dołożyli członkowie naszych Klubów Senior+, którzy pomogli w składaniu puszek, które powinny wypełnić się dobrocią w dniu 31 stycznia 2021 roku.

Zachęcamy do wspierania Orkiestry. Mamy nadzieję, że mimo wszystkich ograniczeń podczas tegorocznej kwesty uda się nam uzbierać całkiem sporą sumę. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do puszek WOŚP w naszej gminie wpadła rekordowa kwota 35.235,55 zł
(ron)