Rekordową kwotę 39 891,27 złotych zebrał już gminny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 29 finału popularnej kwesty. Po podliczeniu wpłat dokonanych podczas licytacji przekroczymy sumę 40 tysięcy złotych! Nasi mieszkańcy po raz kolejny dowiedli, że idea orkiestrowego grania jest bliska ich sercom, a chęć pomagania potrzebującym ogromna. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy nie szczędzili grosza oraz tym, którzy aktywnie włączyli się w realizację tegorocznego finału.

Chociaż ze względu na pandemię nie mogliśmy organizować wydarzeń z udziałem publiczności, do tradycyjnych skarbonek wolontariuszy - oraz puszek stacjonarnych ustawionych w sklepach i punktach usługowych – „wpadło” w sumie 35 841, 27 zł. Za pomocą elektronicznej skarbonki uruchomionej przez nasz sztab udało się natomiast zebrać 4050 złotych. Nie licząc środków uzyskanych podczas licytacji z orkiestrowych skarbonek wyjęliśmy w sumie 39 891,27 złotych. W serwisach aukcyjnych nadal nabywać można gminne gadżety oraz materiały reklamowe przekazane przez Fundację WOŚP. Aktualnie zadeklarowane kwoty wynoszą łącznie blisko tysiąc złotych. Po zakończeniu licytacji te środki również zasilą konto WOŚP.

- Nie ukrywam, że zebrana kwota robi na mnie wrażenie – mówi wójt Andrzej Chruścicki. - To kolejny rok z rekordem. Ten rekord ma wartość szczególną. Z przyczyn od nas niezależnych tegoroczny finał znacznie różnił się od poprzednich. Mimo braku wydarzeń sprzyjających zbiórce nasi mieszkańcy pokazali po raz kolejny, że chcą i potrafią pomagać. Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy dołożyli się do tej kwoty, ale również naszym wolontariuszom oraz wszystkim osobom tworzącym sztab i pracownikom urzędu. Dziękujemy przedsiębiorcom, którzy w swoich sklepach i punktach usługowych wystawili stacjonarne skarbonki. Życzę nam wszystkim, aby w przyszłym roku finał WOŚP odbywał się już w tradycyjnej formule z występami, koncertami, pokazami sportowymi i liczną widownią radującą się z tego święta.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na rzecz Laryngologii, Otolaryngologii i Diagnostyki Głowy.