Poznaliśmy laureatów I edycji Konkursu Fotograficznego „Na gałązce usiadł ptak”, do udziału w którym zaprosiliśmy mieszkańców w wieku 60 lat i więcej. Jurorzy ocenili w sumie 45 zgłoszonych prac. Najwięcej punktów otrzymała fotografia wykonana przez Kazimierza Gutkowskiego. Na konkursowym podium uplasowały się również Mariola Pawłowska i Anna Chomicz. Swoje nagrody specjalne przyznali również partnerzy konkursu oraz Wójt Gminy Kolbudy i Przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom zorganizowano w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jak podkreślali przedstawiciele jury wybór najlepszej pracy nie był łatwy.

- Wszyscy uczestnicy włożyli wiele serca w wykonanie konkursowej pracy i dobrze przygotowali się do zadania – mówili. – Fotografowanie płochliwych ptaków, które niemal cały czas są w ruchu nie jest łatwe. Ocenialiśmy przede wszystkim zgodność tematu pracy z tematyką Konkursu, oryginalność podejścia do tematu oraz wartość artystyczną przesłanych do oceny zdjęć.

Celem konkursu było zachęcenie do bacznej obserwacji otaczającego nas świata oraz zachwycania się pięknem natury, w tym życiem ptaków, jak również aktywizacja społeczna Seniorów.

- Serdecznie gratuluję wszystkim autorom konkursowych fotografii – mówił wójt Andrzej Chruścicki. – Wybór nie był łatwy, choć przyznam, że moja prywatna ocena zdjęć była dość zbieżna z gustami jurorów.

Swoją nagrodę przyznała również przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy Emilia Jóźwik, która doceniła fakt, że na jednaj z fotografii – oprócz tytułowego ptaka na gałązce – znalazł się również gadżet z herbem Gminy Kolbudy.

W terminie od 26 stycznia do 8 lutego 2021r. uczestnicy konkursu przesyłali nam zdjęcia prezentujące ciekawe, intrygujące i niezwykłe spotkania z ptakami obecnymi w otoczeniu człowieka w okresie jesienno-zimowym.

Uczestnicy konkursu, oprócz nagród dla siebie otrzymali również tłuszczowe smakołyki dla fruwających modeli, którzy pozowali Seniorom do zdjęć. Tak zwane zimowe kule przekazało Nadleśnictwo Kolbudy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali nam swoje prace i gratulujemy autorom nagrodzonych i wyróżnionych fotografii.

LAUREACI KONKURSU

I MIEJSCE

Kazimierz Gutkowski

II MIEJSCE

Mariola Pawłowska

III MIEJSCE

Anna Chomicz

WYRÓŻNIENIE

Anna Ziękiewicz

WYRÓŻNIENIE

Barbara Czerwińska

WYRÓŻNIENIE

Ewa Moskwa

WYRÓŻNIENIE

Halina Podkościelna

WYRÓŻNIENIE

Izabela Linkowska

WYRÓŻNIENIE

Jadwiga Duszyk-Bancer

WYRÓŻNIENIE

Janusz Lipiński

WYRÓŻNIENIE

Janina Moskwa

WYRÓŻNIENIE

Stefan Sołowiej

WYRÓŻNIENIE

Wiesława Poniewierska

WYRÓŻNIENIE

Zygmunt Wróbel

 

WYRÓŻNIENIA PARTNERÓW KONKURSU

Głos Seniora

Stefan Sołowiej

Anna Chomicz

OTOP

Anna Chomicz

Kazimierz Gutkowski

CIiEE

Kazimierz Gutkowski

 

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Specjalna Przewodniczącej Rady Gminy Kolbudy za „Umiejętność łączenia idei konkursu z promocją Gminy Kolbudy”

Elżbieta Pawłowska

Nagroda Specjalna Wójta Gminy Kolbudy

Anna Chomicz

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Emilia Jóźwik, Anita Richert-Kaźmierska (przewodnicząca komisji)

Joanna Oleszek, Roman Nowak.

 

Partnerami konkursu organizowanego przez Urząd Gminy Kolbudy byli:

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, sekcja Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków

Partner medialny:

Ogólnopolski Głos Seniora