Po długiej, wymuszonej sytuacją epidemiczną, przerwie na maty wrócili zawodnicy KS Achilles Kolbudy. Nasi zapaśnicy mają już za sobą dwa majowe turnieje. W zawodach rozegranych w Żukowie i Swarzędzu młodzi sportowcy z Gminy Kolbudy zajmowali medalowe pozycje i udowodnili, że wciąż są w znakomitej formie.

W sobotę 8 maja 2021 roku w Żukowie odbył się XXVII Memoriał H. Boreckiego i E. Wojdy.

- Na turniej dojechało 95 zawodników z 10 klubów a my wystawiliśmy do walk sześciu „Achillesiaków”, którzy robili co mogli aby wywieźć z Żukowa jak najwięcej medali. Ku uciesze trenera, rodziców a także dzieci zawisły one na szyjach pięciu z nich - relacjonuje Agnieszka Kibort, mama dwóch zawodników KS Achilles.

Chyba najbardziej wyczekiwany medal przypadł Remigiuszowi Okrój, który dzięki regularnym treningom i zaangażowaniu, wywalczył pierwszy w swojej karierze brązowy medal.  Srebrny krążek przypadł w udziale Marcelowi Kibort, który w finale uległ zawodnikowi Agros Żary.

„Achillesiaki” z najwyższych kategorii wagowych wywalczyli złoto, pokonując w finale zawodników z pobliskich Kartuz. Na najwyższym stopniu podium stawali Adam Micun i Vladyslav Pavelko.

Najlżejszy młodzik Wojciech Mydłowski zdobył kolejne ważne doświadczenia, tym razem sięgając po brąz.

Tydzień później w podpoznańskim Swarzędzu odbyły się - organizowane przez klub ze stuletnią tradycją Unia Swarzędz - Ogólnopolskie Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym.

Do rywalizacji stanęło 221 najlepszych młodych zapaśników z 22 klubów. Przybycie tak licznej grupy młodzieży i dzieci wymusiło na organizatorach przygotowanie aż czterech mat do walk, z czego na trzech z nich zainteresowani mogli śledzić transmisję na żywo.

Naszą gminę reprezentowało tym razem pięciu zawodników startujących w kategorii Młodzik. Walki były bardzo emocjonujące, a koledzy z klubu bardzo się wspierali i dawali sobie cenne rady.

- Dwaj najmłodsi zawodnicy niestety musieli uznać wyższość starszych, bardziej doświadczonych rywali – informuje Agnieszka Kibort. - Pozostała trójka stanęła na wysokości zadania i dotarła do walk finałowych, godnie reprezentując Gminę Kolbudy z jej herbem na piersi. Marcel Kibort zwyciężył swój bój o złoto z zawodnikiem Agros Żary. Był to udany rewanż za przegraną walkę w Żukowie.

Adam Micun i Vladyslav Pavelko po zaciętym pojedynku ulegli w finale gospodarzom zdobywając srebro.

- Szczególne słowa uznania kierujemy do Adama, który w jednej z walk nie zwątpił w swoje możliwości – mówi Agnieszka Kibort. -  Mimo iż przegrywał 7:0 zachował chłodną głowę, co pozwoliło mu ostatecznie zakończyć tę niesamowitą grę nerwów zwycięstwem. Może nie wszyscy to wiedzą, ale 8 punktowa przewaga kończy walkę.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, trenerowi i rodzicom, którzy są najwierniejszymi kibicami młodych sportowców i mocno angażują się w działalność klubu.