Promocja aktywności fizycznej przez osoby w każdym wieku, ze szczególnym wskazaniem na profilaktykę onkologiczną jest głównym celem wydarzenia RAK OUT – AKTYWNI W KAŻDYM WIEKU W GMINIE KOLBUDY, które odbędzie się 11 czerwca br. w Bąkowie. Wójt Andrzej Chruścicki, wraz z współorganizatorami imprezy, zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Kolbudy, którzy ukończyli 18 rok życia. Udział we wspólnym marszu nordic walking na dystansie 6 kilometrów jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest pod poniższym linkiem.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

- W imieniu własnym oraz naszych Partnerów, z którymi organizujemy RAK OUT zapraszam wszystkich zainteresowanych do Bąkowa na wspólny marsz na świeżym powietrzu – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Cel jest szczytny, Bursztynowa Góra kusi malowniczymi krajobrazami, a współorganizatorzy są profesjonalistami w dziedzinie kultury fizycznej, profilaktyki zdrowotnej oraz integracji. Po długim okresie izolacji, ograniczeniach dotyczących organizacji wydarzeń sportowych wreszcie możemy się spotkać. Jestem przekonany, że będziemy się świetnie bawić, a przy okazji zwrócimy uwagę jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka zdrowotna i aktywność fizyczna. To ważne szczególnie teraz gdy krok po kroku wychodzimy z pandemii starając się wrócić do normalności.

RAK OUT – AKTYWNI W KAŻDYM WIEKU W GMINIE KOLBUDY odbędzie się 11 czerwca br. o godzinie 13.00 w Bąkowie. Spotykamy się przy budynku świetlicy wiejskiej, ul. Otomińska 6.

Wydarzenie polegać będzie na wspólnym marszu nordic walking na dystansie do 6 kilometrów, poprzedzonym instruktarzem i rozgrzewką.

Program wydarzenia

13.00 rozgrzewka z Mileną Lachowicz

13.15 nauka techniki nordic walking

13.30 marsz i ćwiczenia wokół Bursztynowej Góry

14.15 niespodzianki lasu – program rekreacyjno-integracyjny

15.30 - zakończenie

Organizatorem spotkania jest Gmina Kolbudy, a naszymi Partnerami: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Rzetelnie o Życiu z Rakiem, Gdańska Fundacja I Ty możesz Wszystko oraz Fundacja Hospicyjna Św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu.  

Jak informują organizatorzy ideą spotkań RAK OUT jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na pozytywny aspekt aktywności fizycznej i płynące z niej korzyści. Już nawet szybki marsz lub też około piętnastominutowy spacer jest prostym ćwiczeniem poprawiającym sprawność́ ogólną̨, samopoczucie czy jakość życia zwłaszcza osób z doświadczeniami związanymi z chorobą onkologiczną. Spotkania, które są organizowane cyklicznie, mają przybliżyć pacjentom i osobom je wspierającym różne formy ruchu, tak aby każdy mógł wybrać dla siebie tę formę aktywności, która sprawia mu najwięcej przyjemności i zadowolenia.

Spotkanie w Bąkowie będzie IV edycją RAK OUT. Zapraszamy serdecznie.