Trwają zapisy do trzeciej edycji biegu, którego celem jest nie tylko ciekawe wydarzenie dla dorosłych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych, ale także promocja wolontariatu. Dlatego jednocześnie odbywa się nabór wolontariuszy, którzy będą mogli wesprzeć tegoroczną edycję wydarzenia.


Poprzez Bieg Drogą Dobra Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaszczepia ducha zdrowej, sportowej rywalizacji w poszanowaniu swoich odmienności, słabości i ograniczeń. Wydarzenie odbędzie się 19 września 2021 w Bąkowie, na terenach rekreacyjnych gminy Kolbudy. Dystans głównego biegu wynosi 10 kilometrów, ale oprócz tego przygotowane zostały także inne możliwości (marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci i rodzinny przejazd rowerowy na dystansie 11 km – bez wyścigów).

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz znajdujący się na portalu elektronicznezapisy.pl. Skrócony link: www.bit.ly/biegbakowo.

Do wspólnego spędzenia czasu zachęcamy chętnych z całej Polski. Zgłaszać się można do 17 września lub do wyczerpania limitu zgłoszeń (w zależności, co nastąpi wcześniej). Limit zgłoszeń do biegu głównego to 250 osób, do nordic walking: 100 osób, do biegów dziecięcych: 150 osób. Odbiór pakietów startowych (chipów i numerów startowych) jest możliwy osobiście w dniu biegu.

Zapraszamy nie tylko uczestników, ale także wolontariuszy, którzy pomogą nam w przygotowaniu trasy i miejsca wydarzenia, wskazywania drogi na trasie, pomocy w rozdysponowaniu pakietów startowych i medali, a także przy stoiskach w miasteczku biegowym – informuje Justyna Knaak, koordynator wolontariatu w Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Swoje zaangażowanie zadeklarowali  stali wolontariusze Caritas, ale... – zależy nam na tym, aby dotrzeć do nowych osób i pokazać jak różnorodne są działania Caritas, ponieważ każdy znajdzie u nas coś dla siebie – dodaje Justyna Knaak.

Wolontariusze mogą rejestrować się poprzez specjalny formularz, który znajduje się tutaj: www.bit.ly/3gJl8sK

Fot. materiały Caritas Archidiecezji Gdańskiej