W niedzielę 12 września na boisku piaskowym przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbędzie się kolejna edycja Beach Bowl Kolbudy. Do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Kolbudy przystąpią m.in. zawodnicy występujący na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej polskiej ligi futbolu amerykańskiego. W Kolbudach zobaczymy m.in. przedstawicieli klubu Bydgoszcz Archers, aktualnego mistrza kraju, trenowanego przez mieszkańca Kolbud Daniela Piechnika.


W tym roku w organizowanym w Kolbudach turnieju zmierzy się 6 drużyn.

- Na boisku będzie można zobaczyć zarówno reprezentantów Trójmiasta i okolic jak i zawodników z całej Polski – informuje Daniel Piechnik, pomysłodawca i współorganizator wydarzenia. - Po raz pierwszy będziemy gościć reprezentantów Górnego Śląska, którzy w sierpniu wygrali turniej w Rybniku.

Oprócz aktualnych Mistrzów Polski do Kolbud przyjadą również przedstawiciele Wicemistrzów kraju, czyli zespołu Tychy Falcons. Być może tyszanie będą mieli okazję zrewanżować się za lipcową przegraną w Polish Bowl.

W zawodach nie zabraknie również weteranów z przeszłością w Reprezentacji Polski. Szykuje się dobra zabawa na wysokim poziomie!

Turniej OPEN rozpoczyna się o godz. 11:00.

Mecz finałowy planowany jest na godzinę 17:30.

Wstęp wolny.