„By myśli wzmacniały” – czyli jak pracować z monologiem wewnętrznym. W terminie 27-28 listopada br. zapraszamy na kolejny z warsztatów realizowany przez psychoterapeutkę Sarę Katulską. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10:00-17:00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Udział w nich jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada drogą elektroniczną

Niemal nieustannie w każdym z nas toczy się wewnętrzny dialog. Myśli krążą w naszych głowach tworząc listy zadań, przywołując wspomnienia, analizując doświadczenia. Ten proces jest dla nas tak oczywisty, że najczęściej nawet nie uświadamiamy sobie jego obecności. Tymczasem treść tych wewnętrznych dyskusji może dodawać człowiekowi skrzydeł, jak i je podcinać. Spoglądając na myśli możemy je przesiać przez sito, zostawiając tylko te, które będą dla nas wspierające.

Cele: 

  • Wzbogacenie wiedzy na temat znaczenia myśli
  • Autodiagnoza własnego monologu wewnętrznego
  • Nauka umiejętności konstruowania myśli proasertywnych i wcielania ich w życie

Tematyka zajęć:

  1. Monolog wewnętrzny - czym jest, jakie są jego źródła i jak wpływa na nasze życie?
  2. Myśli odbierające siłę - w jaki sposób pozwalamy myślom aby nas paraliżowały?
  3. Myśli proasertywne - jak zmieniać myślenie i pracować z monologiem wewnętrznym na co dzień?

Dla kogo:
Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej by budować głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje.

Metody pracy:
Podczas warsztatu wykorzystywane są aktywne metody pracy oparte na założeniu uczenia się przez doświadczenie. Wiedza i umiejętności zdobywane będą w trakcie mini-wykładów, dyskusji, burzy mózgów, wymiany doświadczeń i innych ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

Prowadząca:
 Sara Katulska – Jest psychoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych i pedagogiem. Zajmuje się edukacją, psychoterapią osób dorosłych oraz prowadzeniem grup i warsztatów rozwoju osobistego. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki i pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest absolwentką Szkoły Psychoterapii, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej "INTRA" w Warszawie.