Do połowy listopada 2021 r. można było składać prace na konkurs ,,Mieszkańcy mojej wyobraźni - galeria ilustracji do poezji i prozy dziecięcej”. Konkurs zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną - we współpracy z Referatem Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy Kolbudy - adresowany był do dzieci w wieku do lat 12.

 W konkursie wzięli udział podopieczni z 8 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz 7 szkół z terenu gminy Kolbudy. Szczególnym zaangażowaniem wykazały się: Szkoła Podstawowa w Kowalach (71 prac),  Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach (42 prace),  Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach (15 prac), Niepubliczne Przedszkole "Magiczny Kuferek" w Lublewie Gdańskim  (18 prac), Niepubliczne Przedszkole w Kowalach (9 prac) oraz Niepubliczne Przedszkole "Akademia Przedszkolaka" w Kolbudach (7 prac).

 Prace były oceniane przez pięcioosobowe jury. Zespół biblioteki w składzie: Bożena Szpadzik, Alicja Kuśmierz, Aleksandra Grądkowska swoim artystycznym spojrzeniem wspomogli:  plastyk Jacek Frąś – autor komiksów i książek dla dzieci oraz Daria Selka -  malarka  i ilustratorka.        

I miejsce zdobyła Anna Dramińska za wykonaną techniką mieszaną (farba, kredka) kolorową ilustrację do powieści Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród". Za uchwycenie owej tajemniczości na wykonanym techniką mieszaną, z użyciem farb i kredek, obrazku jury przyznało najwyższą lokatę.

II miejsce przypadło Kindze Narazińskiej  za  niezwykle sugestywnie ukazaną na tle mrocznego krajobrazu postać "Zwiadowcy" z cyklu powieściowego Johna Flanagana. Ciemny tusz, flamaster i ołówek w połączeniu z jasną kredką doskonale oddały walkę mroku z nadchodzącym świtem.

Trzecią lokatę ex-equo przyznano Aleksandrze Kędzierskiej  za wykonany kredkami portret Ani z Zielonego Wzgórza  i Annie Głombiowskiej za ilustrację do "Małego Księcia" wykonaną farbami plakatowymi.

Aleksandra Kędzierska jest uczennicą Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach, pozostałe laureatki uczęszczają do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach.

Oprócz nagród głównych przyznało 50 wyróżnień. 

Protokół jury z dwudziestej edycji Gminnego Konkursu Plastycznego wraz z pełną listą laureatów znajduje się pod linkiem:

http://www.gbpkolbudy.bip.org.pl/pliki/gbpkolbudy/protokol_xx_gminnego_konkursu_plastycznego.pdf

Uhonorowanie laureatów XX Gminnego Konkursu Plastycznego oraz wernisaż nagrodzonych prac będzie miał miejsce w sobotę 27 listopada 2021 o godz. 9.00 na sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy – naprzeciwko siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej (ul. Staromłyńska 1, 83-050 Kolbudy). Regulamin imprezy znajduję się pod linkiem: http://www.gbpkolbudy.bip.org.pl/pliki/gbpkolbudy/regulamin_gali_laureatow_xx_gminnego_konkursu_plastycznego.pdf

Uczestników Gali Laureatów prosimy o wypełnienie oświadczeń dotyczących COVID-19 i przekazanie ich organizatorowi przed wejściem na salę koncertową. Wzór oświadczenia dostępny jest pod linkiem:

http://www.gbpkolbudy.bip.org.pl/pliki/gbpkolbudy/oswiadczenie_uczestnika_gali_laureatow_xx_gminnego_konkursu_plastycznego.pdf

Te osoby, które nie dostarczą oświadczeń będą proszone o wypełnienie druków na miejscu, dlatego prosimy je o wcześniejsze przybycie na uroczystość.

Autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Gali Laureatów  prosimy o kontakt telefoniczny pod nr (58) 682-69-24 w godzinach pracy biblioteki począwszy od poniedziałku 29 listopada 2021 r.