W dniach 15-16 stycznia 2022 roku w godzinach 10:00-18:30 w Sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbędą się Warsztaty akceptacji siebie „Kochaj siebie samego”, które poprowadzi psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych Sara Katulska. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pewien Indianin nauczał swoje wnuki: „Wewnątrz każdego człowieka toczy się straszna walka. Walczą ze sobą dwa wilki. Jeden reprezentuje strach, poczucie winy, poczucie niższości, kłamstwa, fałszywą dumę, poczucie wyższości i ego. Drugi to miłość, radość, współczucie, akceptowanie siebie, pokój, empatia i poczucie własnej wartości.” Jedno zapytało” „A który wilk wygra?” Indianin odpowiedział: „Ten, którego nakarmisz.”

Cele:

  • Refleksja i poszerzenie wiedzy na temat akceptacji siebie
  • Poznanie siebie i swoich mocnych stron
  • Autodiagnoza poczucia własnej wartości
  • Ćwiczenia wspierające podnoszenie samooceny

Tematyka zajęć:

  • Czym jest akceptacja siebie i do czego służy?
  • Jakie są źródła i skutki nieakceptowania siebie?
  • Jak „nakarmić” poczucie własnej wartości?

Dla kogo:

Warsztat skierowany jest do każdego, kto chciałby przyjrzeć się swojemu poczuciu własnej wartości, poszerzyć wiedzę i refleksje na ten temat, a przede wszystkim pokochać samego siebie i stać się swoim przyjacielem.

Metody pracy:

Podczas warsztatu wykorzystywane są aktywne metody pracy oparte na założeniu uczenia się przez doświadczenie. Wiedza i umiejętności zdobywane będą w trakcie mini-wykładów, dyskusji, burzy mózgów, wymiany doświadczeń i innych ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

 Sara Katulska – Jest psychoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych i pedagogiem. Zajmuje się edukacją, psychoterapią osób dorosłych oraz prowadzeniem grup i warsztatów rozwoju osobistego. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki i pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest absolwentką Szkoły Psychoterapii, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej "INTRA" w Warszawie.

Warsztaty finansowane są ze środków Gminnej komisji ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.