„Jak się stresować i nie zwariować – warsztat antystresowy” – to temat kolejnego już spotkania z psychoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych Sarą Katulską. Zajęcia potrwają dwa dni 19 i 20 lutego br. w godzinach 10:00-18:30. Udział w nich jest bezpłatny. Obowiązują zapisy elektroniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Praca, rodzina, wyzwania… Terminy, brak czasu, pośpiech… Za dużo, za szybko, za ciężko…I jak tu się nie stresować? Niemożliwe! Jak się więc stresować, aby nie zwariować?

Odpowiedzi na to pytanie spróbujemy poszukać podczas kolejnych już warsztatów z psychoterapeutą Sarą Katulską.

Cele:

  • Refleksja i poszerzenie wiedzy o przyczynach i skutkach stresu
  • Autodiagnoza poziomu stresu
  • Poznanie technik relaksacyjnych i sposobów redukcji stresu

Tematyka zajęć:

  • Czym jest stres i kiedy się pojawia? – przyczyny stresowania się
  • Czy stres może być sprzymierzeńcem? – eustres i dystres
  • Jak radzić sobie ze stresem? – trening relaksacyjny, uważność, ćwiczenia oddechowe, technika „zdrowych myśli”, styl życia sprzyjający obniżaniu napięcia

Dla kogo:

Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcą jeszcze skuteczniej radzić sobie ze stresem w codziennym życiu.

Metody pracy:

Podczas warsztatu wykorzystywane są aktywne metody pracy oparte na założeniu uczenia się przez doświadczenie. Wiedza i umiejętności zdobywane będą w trakcie mini-wykładów, dyskusji, burzy mózgów, wymiany doświadczeń i innych ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

Prowadząca:

Sara Katulska – Jest psychoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych i pedagogiem. Zajmuje się edukacją, psychoterapią osób dorosłych oraz prowadzeniem grup i warsztatów rozwoju osobistego. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki i pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest absolwentką Szkoły Psychoterapii, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej "INTRA" w Warszawie.

Zajęcia finansowane ze środków Gminnej komisji ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.