W dniach 12-13 marca br. (w godzinach 10.00-18.30, z przerwą obiadową) w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbywać się będą dwudniowe warsztaty „Emocjonujące emocje – czyli jak oswoić uczucia?”. Zajęcia poprowadzi psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych i pedagog Sara Katulska. Liczba miejsc ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności związane ze światem uczuć.

Cele:

  • wzbogacenie wiedzy o emocjach
  • rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji u siebie i innych
  • nauka umiejętności wyrażania i odzwierciedlania uczuć

Tematyka zajęć:

  • Emocje czyli co? Czym są emocje, jak je rozpoznać?
  • Emocje – po co nam to? Czy uczucia są dobre czy złe, do czego służą?
  • Emocje – co z nimi zrobić? Po co i jak wyrażać emocje, jak empatycznie reagować na uczucia innych i co zrobić gdy nasze własne są zbyt silne by działać racjonalnie?

Metody pracy:

Podczas warsztatu wykorzystywane są aktywne metody pracy oparte na założeniu uczenia się przez doświadczenie. Wiedza i umiejętności zdobywane będą w trakcie mini-wykładów, dyskusji, burzy mózgów, wymiany doświadczeń i innych ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

Uczucia stanowią niezwykły dar, za pomocą którego możemy wyrażać siebie i budować relacje z innymi. Ich rozpoznawanie i wyrażanie są umiejętnościami koniecznymi do rozwoju oraz osiągnięcia dojrzałości. Jednocześnie zarówno nasze własne emocje, jak i emocje innych, często stanowią nie lada wyzwanie. Jak sprawić aby stały się naszym sojusznikiem?

Sara Katulska – Jest psychoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych i pedagogiem. Zajmuje się edukacją, psychoterapią osób dorosłych oraz prowadzeniem grup i warsztatów rozwoju osobistego. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki i pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest absolwentką Szkoły Psychoterapii, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej "INTRA" w Warszawie.

Zajęcia finansowane ze środków Gminnej komisji ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.