Słońce, rekreacja, rodzina, integracja – tak w największym skrócie streścić można Bieg rodzinny, który odbył się w niedzielę 20 marca w Bąkowie.

W wydarzeniu organizowanym w malowniczej okolicy rezerwatu Bursztynowa Góra udział wzięło wielu mieszkańców gminy oraz ukraińskich gości. Wszyscy świetnie się bawili.

Na trasę biegu i marszu wyruszyły osoby w wieku lat kilku oraz seniorzy. Wynik miał tym razem niewielkie znaczenie, chociaż nie zabrakło pucharów i medali, które wręczyli wójt Andrzej Chruścicki i jego zastępczyni Anita Richert-Kaźmierska.

O przygotowanie i oprawę Biegu zadbały Panie sołtys z Bąkowa, Bielkowa i Lublewa Gdańskiego. Marzena Plichta, Renata Luśnia i Dorota Repeć organizowały, dopingowały i dbały o posiłki dla uczestników.

Po wysiłku fizycznym biegacze, ale również kibice zasiedli do ogniska. Pieczone kiełbaski, żurek i chleb ze smalcem doskonale uzupełniły kalorie. Zabawa była przednia.

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie przedsięwzięcia oraz restauracji Swojak z Otomina za kulinarne wsparcie imprezy.

Gratulujemy oczywiście zawodnikom, którzy jako pierwsi przekroczyli linię mety.