W dniach 9 i 10 kwietnia w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbywać się będą warsztaty komunikacji interpersonalnej, które poprowadzi Sara Katulska, psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych i pedagog. Zajęcia potrwają od godziny 10.00 do 18.30. Udział w warsztatach jest darmowy. Zapisy prowadzone są mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej by budować głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje.

Cele:

  • Poszerzenie wiedzy i świadomości na temat komunikacji interpersonalnej
  • Autodiagnoza własnych stylów komunikacji
  • Ćwiczenie technik aktywnego słuchania (parafraza, klaryfikacja, odzwierciedlanie uczuć)
  • Nauka i ćwiczenie komunikatów „ja” oraz udzielania informacji zwrotnej

Tematyka zajęć:

  • Komunikacja jest wszędzie – nasze sposoby komunikowania się z innymi
  • Na manowcach komunikacji – bariery w mówieniu i słuchaniu
  • Emocje drugiej osoby i moje własne – jak tego słuchać, jak o tym mówić?
  • Jak to powiedzieć? – komunikacja bez przekraczania granic

Podczas warsztatu wykorzystywane są aktywne metody pracy oparte na założeniu uczenia się przez doświadczenie. Wiedza i umiejętności zdobywane będą w trakcie mini-wykładów, dyskusji, burzy mózgów, wymiany doświadczeń i innych ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

Inspiracją warsztatów są przede wszystkim teorie komunikacji wg Thomasa Gordona, Schulza von Thuna oraz Marshalla Rosenberga.

Sara Katulska – Jest psychoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych i pedagogiem. Zajmuje się edukacją, psychoterapią osób dorosłych oraz prowadzeniem grup i warsztatów rozwoju osobistego. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki i pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest absolwentką Szkoły Psychoterapii, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej "INTRA" w Warszawie.

Zajęcia finansowane ze środków Gminnej komisji ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.