W dniach od 4 do 31 maja trwać będzie kampania Rowerowy Maj. Chęć udziału w przedsięwzięciu zadeklarowało 13 placówek, 157 klas i grup przedszkolnych z Gminy Kolbudy. To łącznie blisko trzy tysiące dzieci!

Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.

Gmina Kolbudy po raz drugi zachęca swoich najmłodszych mieszkańców do udziału w tym projekcie. Niech nasi uczniowie i przedszkolaki pokażą ile sił mają w nogach, wsiadając na rowery, hulajnogi i rolki!

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Głównym organizatorem kampanii jest Miasto Gdańsk.

Partnerami akcji i fundatorami nagród są: Ziaja, Radio Gdańsk, Nadleśnictwo Kolbudy, Alpaka Team, Pro Sport & Trek - salon flagowy, GaleriaSportowa.pl

Szczegóły dotyczące przebiegu Rowerowego Maja w Gminie Kolbudy śledzić będzie można na stronie https://rowerowymaj.eu/kolbudy-2022/