W terminie 18-19 czerwca br. przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbywać się będą Dni Gminy Kolbudy. Wydarzenie inaugurujące sezon letni obfitowało będzie w szereg atrakcji muzycznych, niespodzianek dla najmłodszych mieszkańców oraz rywalizacji sportowej. Gwiazdami tegorocznych Dni Gminy Kolbudy będą Kasia Kowalska oraz Roxana Węgiel.

To jednak nie jedyni artyści, którzy zaprezentują się na naszej scenie. Występy gwiazd poprzedzą koncerty zespołów grających rocka,  góralski folk-rock oraz kapela wykonująca muzykę reggae i ska. Niespodzianką będzie występ popularnego męskiego chóru wykonującego muzykę szanty. Na estradzie nad jeziorem prezentować się będą również młode, lokalne talenty.

- Już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców, ale również gości na Dni Gminy Kolbudy – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Czeka nas w tym roku naprawdę wiele atrakcji. Program poprzedzającego sezon letni festynu staraliśmy się przygotować tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się znakomicie bawić podczas koncertów gwiazd oraz towarzyszących muzycznym atrakcjom wydarzeń. Na początek chcemy zaprosić mieszkańców do barwnego korowodu i wspólnego przejścia ulicami Kolbud do Gminnej Przystani Żeglarskiej. Po raz pierwszy tę formułę świętowania zaproponowaliśmy w 2019 roku i byliśmy świadkami parady, w której każde sołectwo starało się zaprezentować szerszemu gronu mieszkańców w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. W przemarszu udział wzięły też kluby sportowe i organizacje. Chcielibyśmy, aby taka radosna formuła inauguracji Dni Gminy Kolbudy stała się tradycją.

Więcej szczegółów na temat Dni Gminy Kolbudy i pozostałych wykonawców opublikujemy wkrótce.