W sali koncertowej naszego urzędu odbył się Wojewódzki Festiwal Muzyki Filmowej. Uczniowie szkół podstawowych wykonywali przeboje, które znamy doskonale z największych hitowych produkcji. Usłyszeliśmy utwory z niezwykle popularnych filmów animowanych dla młodego widza, ale również filmów, na które masowo odwiedzali starsi miłośnicy filmów akcji. Niepodzielnie rządziła jednak tytułowa piosenka z produkcji Disneya „Vaiana: Skarb oceanu”, na wykonanie której zdecydowało się kilkoro uczestników. Usłyszeliśmy też utwory z „Minionków” czy „Jamesa Bonda”. Jurorzy usłyszeli szereg melancholijnych, wzruszających, ale i bardzo żywiołowych wykonań, którym towarzyszyła bogata choreografia.

Nad obradami jury czuwała Magdalena Lewandowska, artystka, która w swoim dorobku ma szereg operowych ról, w takich dziełach jak „Rigoletto:, „Borys Godunow” czy „Eugeniusz Oniegin”, „Madame Butterfly” czy „Straszny Dwór”. Od lat współpracuje z największymi w kraju orkiestrami. To właśnie od jej występu rozpoczął się festiwal, organizowany przez Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku, we współpracy z Urzędem Gminy Kolbudy.

Uczestników oceniano w trzech kategoriach:

- Uczniowie klas I-III

Tu tryumfowała Wiktoria Jabłońska z SP w Straszynie, która wykonała utwór „Tak, tak to ja” z filmu „Jak zostać gwiazdą”. Za nią uplasowały się Nina Lewańczuk z SP w Rotmance i Oliwia Leszczyńska z SP w Straszynie

- Uczniowie klas IV-VIII

Zwyciężyła Zuzanna Borejszo z ZKiW w Bielkówku z utworem „IʹII never love again” z filmu „Narodziny Gwiazdy”. Za naszą mieszkanką uplasowali się Tymon Plata z sp nr 48 w Gdańsku i Zofia Licznerska z SP w Rotmance.

- Zespoły

Główna nagroda w tej kategorii przypadła uczniom szkoły Montessori w Kowalach, którzy zaśpiewali piosenkę „Nie mówimy o Brunie” z filmu „Nasze Magiczne Encanto”. Drugie miejsce zajęła grupa z SP nr 48 w Gdańsku, a trzecie zespół z SP w Pręgowie.