Od soboty 25 czerwca br. Gminna Przystań Żeglarska i Gminne Kąpielisko w Kolbudach czynne będą codziennie w godzinach 10.00 – 18.00. O bezpieczeństwo kąpiących, podobnie jak w latach ubiegłych, dbać będą ratownicy. Jak informuje Referat Kultury, Sportu i Programów Społecznych dno kąpieliska przed startem sezonu letniego zostało szczegółowo sprawdzone przez płetwonurka. Zapraszamy serdecznie zarówno na plażę, jak i do korzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego.

Jak już informowaliśmy na teren plaży, który został nieco powiększony nawieziony został przed sezonem nowy piasek. Wymieniono również specjalne maty, na których jest on rozsypany. Modernizacji poddano również boisko na terenie przystani. Już niedługo w jego sąsiedztwie pojawią się trzy panele mobilnych trybun, każda po 12 miejsc. Z pewnością miejsca siedzące przydadzą się podczas szeregu zaplanowanych nad jeziorem wydarzeń sportowych.

Gmina dokona również zakupu 30 nowych leżaków plażowych. Wspomniane atrakcje sfinansowane zostaną ze środków zewnętrznych pozyskanych przez nasz samorząd w ramach projektu „Wzmocnij swoje otoczenie”.

Przy plaży skorzystać będzie można również z nowych punktów gastronomicznych, w których sprzedawane będą słodkie przekąski, a także dania z grilla.

Zarówno kąpielisko jak i przystań czynne będą przez siedem dni w tygodniu od soboty 25 czerwca do końca wakacji.

Ceny za korzystanie z łódek, rowerków, żaglówek, desek czy kajaków utrzymane będą na dotychczasowym poziomie. Posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Kolbudy za godzinę korzystania ze sprzętu wodnego (w zależności od jego rodzaju) zapłacą od 5 do 10 złotych. Klienci przystani spoza gminy Kolbudy uiszczą opłatę w wysokości od 20 do 30 złotych za godzinę. Aby skorzystać z preferencyjnych cen, warto więc wyrobić Kartę.