To dopiero historia! Czy jeden klub może zdobyć złoty i srebrny medal w jednym zagranicznym turnieju i co ważne w tej samej kategorii wiekowej? Piłkarze z Kowal dowiedli niedawno, że jest to możliwe.

W Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Germany CUP, rozegranym w niemieckim Magdeburgu, w finałowym meczu w kategorii U-15 spotkały się… dwa zespoły Akademii Piłkarskiej Kowale 2007 i młodsi. Warto odnotować, że w drodze do finału nasi reprezentanci pokonali ekipy z Berlina i spod Magdeburga. W sumie o główne trofeum rywalizowało 12 drużyn

Na turniej do Niemiec, który wieńczył bardzo dobry sezon zespołu trenerzy Krzysztof Bartoszuk i Marek Cirkowski zabrali 36 zawodników, dzięki temu duża grupa młodzieży grającej w naszej gminie mogła przeżyć wspaniałą przygodę.

W rozgrywkach grupowych oba nasze zespoły, reprezentujące jeden klub, uzyskały awans do najlepszej czwórki turnieju. W meczach półfinałowych chłopcy z AP Kowale I wygrali 3-0 z zespołem z Berlina, strzelając 2 gole w końcowym fragmencie meczu, a samo spotkanie - jak relacjonują trenerzy - było bardzo wyrównane. Zawodnicy z AP Kowale II po remisie 0-0 wygrali swój mecz w rzutach karnych 4-2. W finale turnieju spotkały się więc dwie drużyny AP Kowale.

- Finał był w tej sytuacji wewnętrzną sprawą klubu – informuje trener Krzysztof Bartoszuk. - Nie miało już znaczenia kto wygra, gdyż i tak wszyscy zawodnicy tworzą jeden zgrany zespół. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Nasz zespół był chwalony za poziom sportowy, co zawsze bardzo cieszy trenerów. Efektem dobrej gry był ostateczny wynik wywalczony w turnieju.

Krzysztof Bartoszuk z dumą podkreśla, że dla jego podopiecznych był to drugi turniej zagraniczny w historii i pierwsze zwycięstwo poza granicami Polski.

Gratulujemy serdecznie zdobywcom złotego i srebrnego medalu, kadrze szkoleniowej oraz rodzicom, którzy też wkładają niemały wysiłek, aby ich pociechy mogły rozwijać swoje pasje.

Zawsze z ogromną radością informujemy o wszystkich sukcesach naszych sportowców.

Kadra zespołu na turniej w Magdeburgu:

Maciej Zając, Karol Włodarski, Filip Sobek, Marcin Lis, Wojtek Frankowski, Mikołaj Zawaluk, Cezary Murdzia, Jakub Peca, Alan Potrawka, Dominik Dłubacz, Piotr Onych, Piotr Rakowski, Dominik Więcek, Mateusz Karczewski, Bartosz Zieliński, Robert Lewandowski, Adam Paprocki, Jakub Werbiński, Jakub Sobczak, Oliwier Kukiełka, Adam Dębski, Jeremi Liszewski, Oliwier Gradowski, Szymon Sadło, Kamil Stencel, Franek Kukawka, Wiktor Gurzyński, Dominik Koenner, Adrian Cirkowski, Jacek Jażdżewski, Dobromił Czarnecki, Filip Krauze, Nikodem Grabowski, Alexander Truszkowski, Marcel Molus, Oliwier Smolarczyk.