Trwa kolejny turnus dofinansowanych przez Gminę Kolbudy półkolonii sportowych z elementami żeglarstwa. Łącznie z tej formy zorganizowanego wypoczynku skorzysta w tym roku trzystu młodych mieszkańców. 

Dzieci i młodzież aktywnie spędzają czas żeglując po kolbudzkim jeziorze oraz biorą udział w licznych grach i zabawach organizowanych przez instruktorów na gminnych obiektach sportowych bądź w terenie.

Z publikowanych w sieci komentarzy - zamieszczanych przez rodziców uczestników zajęć - wynika, że dzieci wracają do domu zadowolone.

Nie od dziś wiadomo, że aktywna rekreacja to samo zdrowie. Świeże powietrze, zabawa, dobry humor i adrenalina towarzysząca sportowej rywalizacji to świetny sposób na podładowanie akumulatorów przed nowym rokiem szkolnym.

- Jest bardzo fajnie – słyszymy od uczestników. – Instruktorzy dbają o to byśmy się nie nudzili. Koleżanki i koledzy są super. Bardzo podobają mi się zajęcia na wodzie, ale zajęcia w lesie czy na boisku też lubimy.

Młodym mieszkańcom życzymy więc doskonałej zabawy i oczywiście słonecznej pogody.

To nie jedyna forma wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Równocześnie w Kolbudach, Bąkowie i Jankowie Gdańskim prowadzone są „Kreatywne Wakacje”. Zajęcia umożliwiają mieszkańcom ciekawe i twórcze spędzanie czasu.

W dalszej części wakacji - wzorem lat ubiegłych - planowane są również tenisowe zajęcia dla dzieci na kolbudzkich kortach.