To będzie niewątpliwie niezapomniany wieczór. W letniej, romantycznej scenerii, nad brzegiem kolbudzkiego jeziora, w blasku płomieni ognisk i pochodni wysłuchamy niezapomnianych utworów znanych z polskich filmów i musicali. W piątek 12 sierpnia o godz. 20:30 przy kąpielisku gminnym w Kolbudach w koncercie „Od nocy do nocy” wystąpi Joanna Aleksandrowicz. Wstęp na muzyczny spektakl jest bezpłatny. Mieszkańcy, którzy chcieliby wysłuchać koncertu w pierwszych rzędach, rozsiadając się wygodnie w plażowych leżakach już od 1 sierpnia mogą odbierać darmowe wejściówki w Punkcie Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Kolbudy (w godzinach pracy urzędu). Pozostali proszeni są o zabranie na koncert kocyka, z perspektywy którego podziwiać będą występ artystki.

- Już dziś zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców na to wyjątkowe wydarzenie – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Będzie to z pewnością wieczór, który na długo zapadnie w naszej pamięci nie tylko ze względu na piękne, emocjonalne wykonanie niezapomnianych utworów. Szczególna i rzadko spotykana będzie również oprawa plenerowego koncertu.

Podczas występów Joanny Aleksandrowicz sale koncertowe wypełnione są po brzegi. Jesteśmy przekonani, że w letni wieczór 12 sierpnia przy kolbudzkiej plaży pojawi się liczne grono miłośników muzyki filmowej. O tym, że warto wziąć udział w wydarzeniu świadczą liczne recenzje występów nietuzinkowej artystki o ogromnej wrażliwości.

- Bardzo zdeterminowana, pracowita, ambitna a przy tym lekko zwariowana, jak na prawdziwą artystkę przystało! – mówi o artystce aktorka Barbara Kurdej-Szatan.

Jak mówi sama wokalistka każde spotkanie z publicznością jest dla niej ważne, inne, osobiste mimo tego, że repertuar koncertu jest ten sam.  Ten projekt daje ludziom energię, siłę, wiarę i nadzieję. Spotkania z publicznością po koncertach są poruszające i zdarzają się w nich łzy wzruszenia. Publiczność mówi o ważnych i poruszających emocjach oraz o energii jaką otrzymali podczas koncertu.

Repertuar koncertu „Od nocy do nocy” jest głęboko przemyślany. Mimo, że złożony jest z utworów na pozór nie mających ze sobą wiele wspólnego, to poszczególne elementy tworzą spójną całość.  Znajdują się w nim utwory z najsłynniejszych polskich filmów i musicali, takich jak: „Noce i dnie”, „Vabank”, “Musical Metro” czy cykl tang Astora Piazzolli.

„Joanna wraz z zespołem oczarowuje publiczność zgromadzoną na salach i przenosi do innych czasów. Na pierwszy plan wybijają się ciekawe aranżacje, wartościowe teksty i wyrazista, emocjonalna interpretacja. Słuchacze opuszczają koncert z poczuciem swoistego „katharsis”. Ciężko nie uronić łzy, bo muzyka prezentowana na koncercie jest efektem pasji, zaangażowania oraz emocji.” – głosi jedna z wielu recenzji zamieszczonych na stronie Joanny Aleksandrowicz.

Artystce akompaniują muzycy: Jacek Pietrzak (fortepian), Maciej Pietrzak (bas) i Kacper Kuta (perkusja).

Już nie możemy się doczekać. Zapraszamy serdecznie na wieczorne, muzyczne spotkanie nad jeziorem. Mamy ogromną nadzieję, że pogoda dopisze i warunki atmosferyczne umożliwią zagranie tego wyjątkowego koncertu w plenerowej scenerii. Jeżeli jednak aura nie będzie łaskawa dla artystki i organizatorów, wydarzenie zostanie przeniesione do sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy i będzie miało bardziej kameralny charakter.