Wprost uwielbiamy przekazywać takie informacje. Nasi sportowcy odnoszą sukcesy nie tylko na krajowych, ale i europejskich, renomowanych imprezach. Mieszkaniec Bielkówka, stypendysta Wójta Gminy Kolbudy, Kacper Paszek – wraz ze swoją załogantką Oliwią Laskowską – zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Europy Juniorów, w olimpijskiej klasie 470. Trwające kilka dni regaty w Vilamoura w Portugalii zakończyły się pod koniec lipca.

To niewątpliwie ogromny sukces młodego mieszkańca naszej gminy, który tak wspomina ten szczególny dzień.

 - Początek zawodów był wymagający, ponieważ do późnych godzin popołudniowych czekaliśmy na sygnał do zejścia na wodę – powiedział nam Kacper Paszek. - Temperatura wynosiła 40 stopni i znalezienie optymalnego miejsca do schronienia się przed tak wysoką temperaturą było nie lada wyzwaniem. Poziom regat oceniam jako wysoki. Jednak optymalnie staraliśmy się wykorzystać nasze umiejętności i wiedzę. Decyzje podejmowane przez moją załogę były właściwe i dzięki temu właśnie tak wygląda końcowy rezultat. Teraz kierujemy się na Węgry, gdzie nad Balatonem wystartujemy w Mistrzostwach Świata Juniorów.

 Oczywiście trzymamy kciuki za naszego zawodnika i jego partnerkę. Z niecierpliwością oczekujemy już na wieści znad Balatonu.

 Warto odnotować, że we wspomnianych zawodach w portugalskim Vilamoura bardzo dobrze zaprezentowała się cała biało-czerwona ekipa, która w generalce zajęła czwarte miejsce, tuż za załogą z Nowej Zelandii.

 Kacper pochodzi z usportowionej rodziny. Pod żaglami doskonale radzi sobie również jego dwunastoletnia siostra Emilia, która startuje w klasie Optimist. O jej występach w międzynarodowych regatach mieliśmy już okazję informować. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz informować będziemy o medalach zdobywanych przez naszych mieszkańców, czego z całego serca im życzymy. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych informacji o sukcesach uzdolnionego rodzeństwa.

 Zarówno Kacper, jak i Emilia w maju br. na uroczystej gali odebrali Dyplomy Stypendysty Wójta Gminy Kolbudy.