Miłośnicy gier fabularnych znają go doskonale z popularnego Kanału Termosa na YouTubie, gdzie śledzić można sesje, które prowadzi, lub w których bierze udział. Wojciech Tremiszewski, bo o nim mowa, zaprasza na spotkanie „Wstęp do gier fabularnych”, które odbędzie się w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy w niedzielę 18 września o godzinie 16.00. Nasz gość wprowadzi osoby zainteresowane w świat gier fabularnych - opowie na czym polega "granie w papierowe RPG", przedstawi różne światy i mechaniki. Uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć postać, a chętni będą mogli wziąć udział w pokazowej sesji.Wojciechowi Tremiszewskiemu wyobraźni i zdolności improwizowania z pewnością odmówić nie można. To nie tylko znany z sieci wielki fan gier fabularnych. Miłośnicy kabaretu znają go z pewnością z popularnej gdyńskiej grupy „Limo”. Nasz gość jest również założycielem trójmiejskiego teatru improwizacji „W Gorącej Wodzie Kompani”. Wcielał się też w rolę Warrena, przyjaciela rodziny Owensów, w popularnym telewizyjnym, improwizowanym serialu „Spadkobiercy”.

Planszówkowy poranek w Pręgowie

Dzień wcześniej, w sobotę 17 września w świetlicy OSP Pręgowo odbędzie się Planszówkowy poranek. Grami dnia będą Colt Express oraz Wybuchowa mieszanka. Organizatorzy przygotowali jednak również inne propozycje dla uczestników, bez względu na wiek.

Zapisy na sesje

Stowarzyszenie Aktywności Kulturalnej i Sportowej prowadzi zapisy na sesje, które
skierowane są do mieszkańców Gminy Kolbudy, którzy nie mają doświadczenia jeśli chodzi o gry fabularne.

Znajomość systemów, mechanik i światów nie jest wymagana. Materiały do sesji tj. podręczniki, karty postaci, kostki, mapy zapewnia prowadzący. Młodsi gracze podczas pierwszej przygody w najbardziej popularny system RPG na świecie Dungeons & Dragons odwiedzą Koboldzie Wzgórze (scenariusz na podstawie pomysłu Wojciecha Rosińskiego).

Starsi gracze zmierzą się natomiast z Kłopotami z Goblinami (autorem tego scenariusza jest Janek Sielicki). Chwyć za miecz, nastrosz wąsiki i wciel się w rolę odważnej myszy! 23 września bohaterowie rozmiaru XS będą badali Tajemnicę Zaginionego Sera na mechanice "Mausritter".

W "Mieście Mgły" mity i legendy rodzą się we współcześnie żyjących ludziach. Twardzi detektywi i przebiegli szefowie mafii posiadają mityczne moce rodem z sumeryjskiej sagi o Gilgameszu, mitologii greckiej, niemieckich baśni, Biblii, fidżyjskich legend oraz wielu innych źródeł i podań. Ze scenariuszem "Rekiny Biznesu" za pomocą superbohaterskich mocy będą mieli okazję zmierzyć się zarówno młodsi jak i starsi gracze.

Link do zapisów: https://forms.gle/Qo8GcqfrtfweSMZL8


Czym są gry fabularne

Według definicji podawanej przez Wikipedię gra fabularna, inaczej RPG, oparta jest na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni uczestników gry. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.