Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Pręgowie była miejscem niecodziennego wydarzenia. W piątek 9 grudnia licznie zgromadzona publiczność  uczestniczyła w wernisażu wystawy „Nasze pasje”, na której zostały zaprezentowane wyroby rękodzielnicze, plastyczne a nawet niepublikowane jeszcze wiersze mieszkańców Pręgowa i okolic.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wykonana przez Marka Lajdanowicza biżuteria. Ciekawe połączenia złota, srebra i brązu z bursztynem i masa perłową wzbudziły ciekawość zarówno pań jak i panów.

Z zachwytem oglądano obrazy Beaty Głowackiej,  hafty krzyżykowe wykonane przez Lucynę Patyk, ozdoby choinkowe autorstwa Agnieszki Lizakowskiej i łapacze snów, które na wystawę dostarczyła Marta Bochniak. Zaprezentowano także ciekawie ozdobione lustro, zimową lampę,  makramy, lampiony i świeczniki wykonane przez naszych znajomych i sąsiadów. Wśród dzieci największą furorę zrobiły maskotki, które za pomocą szydełka wykonała Daniela Kurzyńska.

Wszyscy goście, którzy zechcieli odwiedzić bibliotekę w Pręgowie w tym dniu mieli okazję spotkać się z pisarzem Franciszkiem Szczęsnym, który opowiedział o swojej książce „Ostatni szaman Pomorza”.  W tej powieści historycznej znalazło się miejsce na fragment opisujący budowę kościoła w Pręgowie.

Dziękujemy Barbarze Sołczyk, która od ponad trzydziestu lat pracy w pręgowskiej bibliotece ciągle inspiruje miejscową społeczność do podejmowania ciekawych inicjatyw.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających jeszcze we wtorek 13 grudnia w godzinach 16.15-19.15. Zapraszamy.