Gminna Biblioteka Publiczna w Kolbudach wraz z filią w Pręgowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Organizatorem kampanii jest Instytut Książki z siedzibą w Krakowie, a biblioteki publiczne są partnerami projektu. Zapraszamy dzieci i rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i wypożyczania książek. Obecna edycja jest skierowana do dzieci urodzonych w latach 2016-2019. Przedszkolaki, które zapiszą się do naszej biblioteki lub są już czytelnikami otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą złożoną z książki, Karty Małego Czytelnika i naklejki. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko zostanie uhonorowane dyplomem. W tej edycji projektu można wybrać książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” lub „Pierwsze czytanki.” Dla naszych czytelników z Ukrainy mamy książkę „Гном у кривому ковпаку.”

Biblioteki z naszej gminy biorą udział w projekcie od 2020 r. Do tej pory rozdaliśmy Wyprawki Czytelnicze 157 dzieciom. Czekamy na kolejnych młodych ludzi, którzy rozpoczną z nami swoją czytelniczą przygodę.

Więcej informacji na stronie http://wielki-czlowiek.pl