Sala koncertowa pełna słuchaczy. Doskonale znany miłośnikom muzyki repertuar. Na scenie oklaskiwany od dwóch dekad chór „Camerata Santa Cecilia”, złożony z mieszkańców gminy Kolbudy, którzy pod batutą Tatiany Adamkowicz realizują swoje pasje ciesząc ucho publiczności i promują nasz region.

Sobotni wieczór 11 lutego 2023 roku w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, gdzie zorganizowano Benefis z okazji 20 - lecia chóru, jak zawsze był muzyczną ucztą oraz okazją do wspomnień i wzruszeń. Wierni fani grupy z dumą podziwiali występ swoich sąsiadów, koleżanek i kolegów z pracy oraz znajomych, którzy amatorsko, ale z wielkim zaangażowaniem rozwijają swój talent wokalny i uświetniają swymi występami liczne uroczystości.

Obchodzący 20 urodziny chór to nie tylko zespół wokalny. To również, a może przede wszystkim, grupa przyjaciół, która lubi spędzać czas w swoim towarzystwie. Większość z nich związana jest z chórem od momentu jego powstania.

Gorące podziękowania za godziny spędzone w salach prób i na scenie przekazali chórzystom m.in. wójt Andrzej Chruścicki, senator Ryszard Świlski i starosta Marian Cichon oraz przedstawiciele Rady Gminy Kolbudy.

Nie zabrakło urodzinowego tortu, którego skosztować mogli wszyscy uczestnicy koncertu.

Również my dołączamy się do podziękowań i życzeń. Liczymy na kolejne piękne rocznice i wiele wspaniałych występów, z których każdy kończyły będą gromkie brawa i bisy. Tak, jak miało to miejsce podczas sobotniego benefisu.

Oprócz świętującego urodziny chóru „Camerata Santa Cecilia” przed mieszkańcami gminy wystąpili profesjonalni, zawodowi muzycy:

  • Karolina Arczewska /śpiew/
  • Ignacy Jan Wiśniewski /fortepian, aranżacje/
  • Filip Arasimowicz /kontrabas/
  • Michał Lasota /perkusja/

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Gminy Kolbudy oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Kolbudach.