Wypełniona do ostatniego miejsca sala koncertowa Urzędu Gminy Kolbudy, a na scenie „Teatr w garderobie”. Artyści amatorzy z gminy Przywidz zaprezentowali spektakl „W teatrze”. Profesjonalnie zagrane przedstawienie z wspaniałymi kostiumami i zabawnymi dialogami wywoływało salwy śmiechu na widowni.

„W teatrze” to komedia z głębokim przesłaniem. Chociaż sztuka przenosi nas w odległą przeszłość, poruszane w niej kwestie są jak najbardziej aktualne.
Arystokratyczne towarzystwo spotyka się w teatrze, by obejrzeć romantyczną sztukę ze światową gwiazdą w roli głównej. Obecność słynnego na świecie aktora w tutejszym prowincjonalnym teatrze to dla wszystkich spektakularne wydarzenie.

Nic tu nie jest jednak takie oczywiste. Odwracają się miejsca i role. Scena staje się widownią a widownia sceną! Aktorzy stają się widzami! Oglądają sztukę oczami swojej wyobraźni, ukazując ją prawdziwym widzom za pomocą słowa oraz ekspresji emocji.
Widzowie licznie zgromadzeni w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy gromkimi oklaskami nagrodzili aktorów z sąsiedniej gminy.

Autorką scenariusza jest Aurelia Kurczyńska, która wspólnie z Tomaszem Szwelnikiem wyreżyserowała przedstawienie.

Amatorski zespół „Teatr w garderobie” powstał pod koniec 2014 roku. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przywidzu. Jego głównym celem jest propagowanie kultury poprzez wystawiane spektakle. Produkcje obejmują wyłącznie autorskie scenariusze.

Spektakl poprzedziło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatkom gminnego konkursu „Zwyczajny dzień niezwyczajnej kobiety”, zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet.
Wójt Andrzej Chruścicki uhonorował: Katarzynę Tissler, Małgorzatę Gołąb-Buśko, Elżbietę Marię Laskowską, Barbarę Sołczyk, Dorotę Repeć i Agnieszkę Michalską. Gratulujemy wszystkim paniom.

Więcej o laureatach pisaliśmy tu:

https://www.kolbudy.pl/.../6527-poznalismy-niezwyczajne