Rozpoczynamy nowy projekt muzyczny, którego zwieńczeniem będzie finałowy występ laureatów na dużej scenie podczas „Dni Gminy Kolbudy”. Gala odbędzie się 4 czerwca br. Tam wyłoniony zostanie zwycięzca/zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu „Kolbudy Music Talent Show”. Zabawa adresowana jest do młodych, utalentowanych muzycznie mieszkańców w wieku od 7 do 15 lat.

- W Gminie Kolbudy mamy wielu uzdolnionych wokalnie i muzycznie uczniów – mówi wójt Andrzej Chruścicki. -  Chcemy umożliwić im prezentację swojego talentu przed większą grupą odbiorców. Taka zawsze towarzyszy występom artystycznym podczas „Dni Gminy Kolbudy”. To doskonała okazja do promocji naszych młodych talentów. To również atrakcja dla widzów oraz niezapomniane przeżycie dla wykonawcy, który będzie miał okazję zaprezentować się na dużej scenie, na której podczas „Dni Gminy Kolbudy” wystąpią również znane w kraju i za granicą gwiazdy dużego formatu. Aby stanąć na wielkiej scenie wystarczy zgłosić się do szkolnych eliminacji, a potem ładnie zaśpiewać lub zagrać. Zapraszam serdecznie do udziału w pierwszym „Kolbudy Music Talent Show”.

Eliminacje

Pierwszym etapem projektu będą eliminacje szkolne, które odbędą się w wyznaczonych przez placówki terminach. Konkurs przeznaczony będzie dla solistów oraz zespołów liczących od dwóch do pięciu osób. Karty zgłoszeniowe oraz wymagane oświadczenia (które publikujemy poniżej wraz z regulaminem) składać należy do szkół, które prowadzić będą rekrutację wewnętrzną. Szkoły, w drodze eliminacji wyłonią od jednego do trzech wykonawców (solistów lub zespołów), a ich listę poznamy do 12 maja.

Eliminacje uzupełniające i półfinał

Dla młodych mieszkańców gminy, którzy uczęszczają do szkół spoza naszego terenu lub ich placówka nie przeprowadziła eliminacji, będą mogli wziąć udział w eliminacjach uzupełniających, które przeprowadzone zostaną w Sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy w dniu 19 maja. Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 maja br. w Urzędzie Gminy Kolbudy oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Również w dniu 19 maja w naszej Sali koncertowej odbędzie się półfinał, w którym jury wyłoni 8 finalistów.

Gala finałowa i występ na dużej scenie podczas „Dni Gminy Kolbudy”

To właśnie oni będą mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności występując na dużej scenie podczas „Dni Gminy Kolbudy”. Finałowa gala konkursu odbędzie się 4 czerwca br. o godzinie 15.00. Po finałowych wykonaniach jurorzy zdecydują o przyznaniu trzech pierwszych nagród i wyróżnień.

Występy eliminacyjne mogą mieć charakter wokalny lub instrumentalny. Wykonanie prezentowanego utworu nie może przekroczyć 5 minut.

Przed dokonaniem zgłoszenia do eliminacji prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej regulaminem.

Organizatorem „Kolbudy Music Talent Show” jest Gmina Kolbudy.


Etap 2 KOLBUDY MUSIC TALENT SHOW– Eliminacje uzupełniające i Półfinał

Prosimy o zgłaszanie się wykonawców w dniu 19.05.2023r. na Salę koncertowa Urzędu Gminy Kolbudy przynajmniej 20 minut przed planowaną godzina występu.

Eliminacje uzupełniające: Wykonawcy, którzy nie brali udziału w eliminacjach szkolnych:

Imię i Nazwisko  Godzina występu
Marta Domeracka 10.00 - 10.10
Lena Rozalia Marciniak 10.15 - 10.25
Weronika Kozłowska 10.30- 10.40

Zgłoszenia indywidualne do eliminacji uzupełniających będą weryfikowane na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, którą należy mieć do wglądu w dniu występu.
Wyniki zostaną podane bezpośrednio po zakończeniu eliminacji. Zakwalifikowane osoby wezmą udział w półfinale.

Półfinał: Wykonawcy, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych oraz wykonawcy dopuszczeni do półfinału podczas eliminacji uzupełniających.

• NSM I st. Artis

1. Alicja Przewoska - 11.00

• SP Kowale
2. Franciszek Banasiak - 11.10
3. Zuzanna Rus - 11.20
4. Klaudia Wysiecka - 11.30
5. Antonina Kozłowska - 11.40

• ZKiW Lublewo
6. Marysia & Lena (Maria Borkowska i Lena Klejna) - 12.00
7. Matylda Bobrzecka - 12.10
8. Alicja Rusek - 12.20

• SP Pręgowo
9. Śpiewające koteczki (Suzanne Hymczak i Alicja Przybyszewska) - 12.30
10. Zuzanna Dawidowska - 12.40
11. Alicja Chynek i Karol Celej - 12.50

• ZKiW Bielkówko
12. Agnieszka Rozwadowska - 13.00
13. Jan Michalski - 13.10
14. Nadia Gwizdała i Zuzanna Chmielewska - 13.20

• ZKiW Kolbudy
15. Jagoda Matyjaszczyk - 13.30
16. Emma Przewoźny - 13.40
17. Karolina Kędzierska - 13.50
18. Indywidualni - 14.00
19. Indywidualni - 14.10

Wyniki 14.30

Wójt Gminy Kolbudy w drodze zarządzenia powoła jury, które dokona wyboru Finalistów KMTS.

Do finału zakwalifikowanych zostanie 8 wykonawców wyłonionych w głosowaniu jury.

Wójt Gminy Kolbudy ma prawo przyznania jednego złotego biletu zapewniającego bezpośredni udział w finale.

 

 

Załączniki: