Już niedługo Dzień Matki. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs fotograficzny „Mama i Ja – razy dwa”. Aby wziąć udział w naszej zabawie należy odnaleźć w albumie zdjęcie z mamą wykonane w okresie wczesnego dzieciństwa uczestnika konkursu. To jednak nie wszystko. Potrzebne jest również zdjęcie wykonane aktualnie, które stanowi odwzorowanie fotografii sprzed lat. Wykonując świeżą fotkę staramy się odtworzyć pozy, gesty, mimikę, fryzury. Możemy użyć tych samych lub podobnych rekwizytów, które znalazły się na archiwalnym zdjęciu. Minimalny odstęp czasu pomiędzy wykonanymi zdjęciami wynosi 6 lat.

Głównym celem konkursu jest celebrowanie momentów z przeszłości, podtrzymywanie więzi rodzinnych i międzypokoleniowych oraz zachęcanie do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu.

Zdjęcia razem z (załączonymi poniżej kartą zgłoszenia i zgodą/oświadczeniem na przetwarzanie danych osobowych) należy przesyłać na Konkurs tylko i wyłącznie drogą elektroniczną na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do  dnia 23.05.2023 r. Zgłoszenia pracy konkursowej mogą dokonywać jedynie osoby dorosłe.

Uczestnik Konkursu może złożyć tylko jedną pracę (łącznie dwa zdjęcia, jedno przedstawiające przeszłość a drugie teraźniejszość). Niedozwolone jest stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęć pochodzących z różnych plików lub dokonywanie zmian w oryginalnej kompozycji zdjęcia.

Każda praca powinna być opatrzona czytelną informacją zwierającą: imię i nazwisko uczestnika konkursu oraz imię i nazwisko matki uczestnika, wiek uczestnika, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, a w przypadku osób niepełnoletnich imię i nazwisko osoby zgłaszającej.

Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Wielkość jednego pliku powinna wynosić od 1MB do 8MB i rozdzielczość 300 dpi.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Gminy Kolbudy w dnia 26 maja 2023r. W ogłoszeniu o rozstrzygnięciu konkursu zostanie również podany termin wręczenia nagród.

Przed przystąpieniem do zabawy należy zapoznać się z Regulaminem konkursu, który dostępny jest poniżej.